Snake Island: ostatnie słowa żołnierzy, które przeciwstawiają się słowom, gdy są celem rosyjskiego okrętu wojennego

Według rzekomej wymiany dźwięku, kiedy Rosjanie zbliżyli się do Wyspy Węży, znanej również jako Wyspa Zmini, rosyjski oficer powiedział: „To jest wojskowy okręt wojenny. To jest rosyjski wojskowy okręt wojenny. Proponuję odłożyć broń i poddać się, aby uniknąć niepotrzebny rozlew krwi i straty, w przeciwnym razie zostaniesz zbombardowany”.

To były ostatnie znane słowa, jakie słyszałem z wyspy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że wszystkich 13 ukraińskich obrońców zginęło w rosyjskim bombardowaniu w czwartek.

„Wszyscy pogranicznicy zginęli bohatersko, ale się nie poddali. Po jego śmierci otrzymają tytuł Bohatera Ukrainy” – powiedział Zełenski.

Snake Island znajduje się około 30 mil (48 kilometrów) od południowego krańca kontynentalnej Ukrainy na północno-zachodnim Morzu Czarnym. Położony około 185 mil (300 kilometrów) na zachód od Krymu, jest to region ukraiński, który Rosja zaanektowała w 2014 roku.

Chociaż ma on nie więcej niż 46 akrów (18 ha), w zeszłym roku raport bezpartyjnego think-tanku Rady Atlantyckiej nazwał ją „kluczem do ukraińskich terytorialnych roszczeń terytorialnych Ukrainy” na Morzu Czarnym.

Raport Rady Atlantyckiej powiedział, że Zełenski, podkreślając jego strategiczne znaczenie, wybrał go w zeszłym roku na miejsce wywiadu dla ukraińskich mediów przed szczytem, ​​aby spróbować odwrócić aneksję Krymu przez Rosję.

Słowa Zełenskiego do rozmówców tego dnia okazały się prorocze.

„Ta wyspa, podobnie jak reszta naszego terytorium, jest terytorium Ukrainy i będziemy jej bronić z całych sił” – powiedział.

READ  Była prezydent Boliwii Jeanine Anez, przywódczyni „przewrotu”, uwięziona | Boliwia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.