Sony Xperia 5 IV pojawi się w październiku z poważnymi specyfikacjami aparatu

Sony odnawia swój „kompaktowy” telefon na kolejny sezon wraz z zapowiedzią Xperii 5 IV. To krok w dół od czwarty 1 pod względem rozmiaru, ceny i funkcji, ale skupia się na parytecie w całym systemie kamer. Oznacza to, że wszystkie trzy tylne aparaty telefonu – standardowy szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw – zawierają znakomitą funkcję Real-time Eye AF firmy, która zapewnia lepsze zdjęcia i są zdolne do superszybkich zdjęć seryjnych, nawet przy włączonym HDR. Ma również inne kluczowe specyfikacje, które obsługują funkcje aparatu, i jest dostępny w równie najlepszej cenie: 999 USD.

Xperia 5 IV zawiera (uwaga: jak nazwie się telefonem przyszłorocznym? Nawiasem mówiąc, ten teleobiektyw jest stały; to nie jest obiektyw z zoomem optycznym w 1 IV. Każdy z nich wykorzystuje czujnik 12 MP — rozdzielczość niższa niż w większości flagowych aparatów Około 50 megapikseli w dzisiejszych czasach. Cholera, nawet Apple wygląda na to, że zamierzają zacząć Trzymaj się z dala od 12 megapikseli. Rzecznik Sony, El Deane Naude, mówi, że jest to celowe posunięcie, aby umożliwić tak wysokie prędkości odczytu we wszystkich kamerach i zmaksymalizować czułość przy słabym świetle przy większych pikselach.

Obie te tylne kamery są zdolne do odczytu 120 klatek na sekundę, umożliwiając nagrywanie wideo 4K/120p na każdym z nich. Mogą również robić zdjęcia z szybkością 20 klatek na sekundę z włączoną funkcją automatycznego ustawiania ostrości, automatycznej ekspozycji i technologii HDR. W aparacie do selfie jest też nowy czujnik 12MP.

Poza funkcjami fotograficznymi, Xperia 5 IV zawiera 6,1-calowy wyświetlacz OLED 1080p z częstotliwością odświeżania 120 Hz, formatem 21:9, chipem Snapdragon 8 pierwszej generacji i baterią 5000 mAh — teraz z ładowaniem bezprzewodowym. Jest wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci, ma stopień ochrony IP65/68 i wiąże się z niektórymi szybko znikającymi funkcjami sprzętowymi: gniazdem słuchawkowym i gniazdem kart microSD. Jest obsługa 5G poniżej 6 GHz – bez mmWave – i kilka nowych, mocniejszych głośników stereo w telefonie. Wysyłka 5 IV zaplanowana jest na 27 października.

READ  Wysokiej klasy płyty główne AMD X670E firm ASUS, MSI, Gigabyte, ASRock i Biostar w szczegółach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.