S&P 500 stabilny, gdy inwestorzy próbują otrząsnąć się z poniedziałkowego slajdu, czekamy na przemówienie Powella i dane dotyczące zatrudnienia w dalszej części tygodnia

Akcje spadły we wtorek, ponieważ inwestorzy walczyli o odzyskanie sił po gwałtownych stratach poniesionych w poprzedniej sesji i oczekiwali na więcej danych ekonomicznych.

Dow Jones Industrial Average wzrósł o 58 punktów, czyli o 0,2%. Nasdaq Composite spadł o 0,4%, podczas gdy S&P 500 był bliski płaskiego poziomu.

Główne średnie poniosły w poniedziałek ogromne straty, a indeks Dow Jones spadł o prawie 500 punktów. S&P 500 i Nasdaq straciły po ponad 1 proc. po weekendowych protestach w Chinach kontynentalnych przeciwko polityce kraju wolnej od Covid. Doprowadziło to do obaw co do możliwości, że chińskie protokoły Covid mogą ponownie zakłócić globalne łańcuchy dostaw.

Jednak z dnia na dzień światowe rynki wydawały się zmieniać, gdy chiński urzędnik powiedział dziennikarzom, że 65,8% ludzi „w wieku powyżej 80 latOtrzymała zastrzyki przypominające, a ponadto rząd odnotował pierwszy spadek zakażeń Covid w jej obrębie Chiny za ponad tydzień. Przyczyniło się to do wzrostu cen na rynkach Hongkongu i Szanghaju.

„To po prostu dodaje kolejny znak zapytania w czasie, gdy mamy wiele znaków zapytania co do tego, dokąd zmierzamy, jeśli chodzi o globalną gospodarkę” – powiedział Keith Buchanan, zarządzający portfelem w Global Investments, o rozwoju sytuacji w Chinach.

„Rynek musiał po prostu zareagować na to, co się wydarzyło, i trudno było przewidzieć dalszy rozwój wydarzeń” – dodał. „Nie ma nic mniej przewidywalnego niż patogen”.

W Stanach Zjednoczonych inwestorzy będą śledzić nadchodzące dane jeszcze w tym tygodniu na tematy takie jak PKB i zatrudnienie, aby uzyskać wgląd w reakcję gospodarki na inflację.

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ma przemawiać w środę w Brookings Institution w Hutchins Center on Fiscal and Monetary Policy. Inwestorzy usłyszą wskazówki, czy bank centralny zwolni, czy też przestanie podnosić stopy procentowe.

READ  Dagestan: Protesty wybuchają w rosyjskim regionie z powodu rozkazów mobilizacyjnych Putina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.