S&P 500 wzrósł do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy w czwartek, gdy Meta prowadzi powrót technologii

Indeks S&P 500 wzrósł w czwartek do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy, ponieważ lepsze niż oczekiwano wyniki Meta poprawiły nastroje wokół akcji spółek technologicznych, powodując spadek rynku w zeszłym roku.

Szerszy indeks rynkowy wzrósł o 1,4%, czyli do najwyższego poziomu od sierpnia. Tymczasem zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite wzrósł o prawie 3% do najwyższego poziomu od września. Zyski wyprzedzają trzy wyniki Big Tech po dzwonku w Apple, Amazon i Alphabet.

Tymczasem Dow Jones Industrial Average radził sobie słabiej, spadając o 102 punkty, czyli około 0,3%. Główny wskaźnik został wyciągnięty z poprzedniego towar akcje po tym, jak producent leków opublikował słabą prognozę swoich ostatnich wyników finansowych, pomimo pobicia szacunków zysków.

meta wzrosła o ponad 25% Najlepszy dzień od 2013 roku Po zgłoszeniu A Czwarty kwartał był lepszy od przychodów I ogłoszenie A 40 miliardów dolarów na odkupienie akcji. Pomogło to inwestorom spojrzeć w przeszłość straty W jednostce biznesowej, która nadzoruje Metaverse.

W ślad za wynikami zwyżkowały inne duże spółki technologiczne. Posty rodziców Google Alfabet wyniosły ponad 6 proc., podczas gdy Amazonka Podskoczył o ponad 6%. jabłko zyskał ponad 3%.

Akcje spółek technologicznych osiągnęły lepsze wyniki w 2023 r., dzięki niedawnym oznakom spowolnienia inflacji, które zdaniem inwestorów mogą skłonić Rezerwę Federalną do wstrzymania agresywnej kampanii podnoszenia stóp procentowych. Indeks S&P 500 Information Technology Index wzrósł w tym roku o ponad 14% po spadku o ponad 28% w zeszłym roku.

„To pokazuje, że wzrost przewyższa wartość, ponieważ zmniejsza presję, jaką jastrzębia retoryka wywarła na rynkach ryzyka w ciągu 2022 roku” – powiedział Keith Buchanan, starszy menedżer portfela w Global Investments.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy inwestorzy oceniają ponure ostrzeżenie FedEx

Wall Street zakończyła zwycięską sesję po ogłoszeniu w środę przez Fed Podnieś stopę procentową o 0,25 punktu procentowego. Podczas gdy bank centralny nic nie wskazywał na zbliżające się zatrzymanie podwyżek stóp procentowych, inwestorzy byli zachęceni mniejszą podwyżką i komentarzami prezesa Jerome’a ​​Powella potwierdzającymi łagodzenie inflacji.

Handlowcy czekają na najnowszy raport o zatrudnieniu w piątek, który da wgląd w rynek pracy. Wszelkie oznaki spowolnienia mogą sugerować inwestorom, że dalsze podwyżki stóp są wykluczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.