Spadki akcji SQ przy najwyższych szacunkowych zarobkach wśród zysków z płatności post

kwadratowy rodzic przeszkoda na drodze (Mennica). Akcje SQ skoczyły na dłuższą metę w związku z aktualizacjami prognoz w związku z przejęciem Afterpay.
xBlock z siedzibą w San Francisco poinformował o zyskach za czwarty kwartał pod koniec czwartku. Akcje SQ początkowo spadły po publikacji wyników. Ale po rozmowie o zarobkach z analitykami z Wall Street, akcje Square podskoczyły o 21% do blisko 155 w rozszerzonym obrocie. giełda dzisiaj.

Zarobki Square wyniosły 27 centów na akcję skorygowaną, co oznacza spadek o 15% z 32 centów w tym samym okresie ubiegłego roku. Analitycy oczekiwali zysku na poziomie 23 centów na akcję.

Firma podała, że ​​zysk brutto wzrósł o 47% do 1,18 miliarda dolarów, w porównaniu z szacunkami 1,16 miliarda dolarów.

Square powiedział, że przychody netto wzrosły o 62% do 4,42 miliarda dolarów, wzmocnione przez transakcje gotówkowe aplikacji na kryptowalutę Bitcoin. Analitycy spodziewali się, że przychody wyniosą 4,04 mld USD.

Inwentaryzacja SQ: całkowita wielkość płatności odpowiada widokom

Łączne płatności od klientów handlowych wzrosły o 92% do 46,3 mld USD, zgodnie z szacunkami. Oczekuje się jednak, że ogólny wzrost wolumenu płatności spowolni w kwartale marcowym.

Square powiedział, że zarobki przed odliczeniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji, znane również jako EBITDA, wyniosły 184 miliony dolarów w porównaniu z szacunkami 143 miliony dolarów.

Square 31 stycznia sfinalizował przejęcie australijskiego startupu udzielającego pożyczek konsumenckich Afterpay. Transakcja została ogłoszona 1 sierpnia i początkowo była warta 29 miliardów dolarów. Wraz z gwałtownym spadkiem akcji Blocka, transakcja została wyceniona na blisko 15 miliardów dolarów na zamknięciu.

Afterpay konkuruje na wschodzącym rynku „kup teraz, zapłać później”, który wkracza w sieci kart kredytowych.

Wchodząc do raportu o zarobkach Square, akcje mają względną ocenę zaledwie 5 z 99 najlepszych możliwych, według Kontrola zapasów IBD.

READ  Celsius ponownie wycofuje propozycję CFO za 92 000 USD miesięcznie

Zapasy Square spadły o 58% w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Obserwuj Reinhardta Krause’a na Twitterze Umieść tweeta Aktualizacje dotyczące sieci bezprzewodowych 5G, sztucznej inteligencji, bezpieczeństwa cybernetycznego i przetwarzania w chmurze.

Najlepszy wzrost akcji do kupowania i oglądania: zobacz aktualizacje notowań giełdowych IBD

Jak używać 10-tygodniowej średniej ruchomej do kupowania i sprzedawania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.