Stamkos, bójka Matthewsa podczas zwycięstwa Maple Leafs

Serwisy informacyjne ESPN3 minuty na przeczytanie

Tampa, Floryda — Wybuchła seria walk pomiędzy Tampa Bay Lightning a Toronto Maple Leafs w trzeciej tercji meczu nr 3 w sobotę wieczorem. A przedział karny, po przywróceniu kolejności, jest podobny do składu NHL All-Star.

Kapitan Błyskawicy Stephen Stamkos i gwiazda Toronto Auston Matthews, dwaj gracze z wieloma nagrodami i wyróżnieniami NHL oraz 60 bramkami w każdym z życiorysów, walczyli przez sekwencję, opóźniając kluczowy mecz, który prowadził Tampa Bay, 3-2, na czas.

Maple Leafs zremisowali na koniec regulaminowego meczu, wygrywając 4:3, a po dogrywce objęli prowadzenie 2:1 w pierwszej rundzie Konferencji Wschodniej.

Świętowanie nastąpiło długo po wyjątkowej serii bójek, bardziej pasujących do sezonu regularnego. Gra została wstrzymana na kilka minut, gdy sędziowie uporządkowali szaloną sekwencję, która rozpoczęła się od obrońcy Toronto Morgana Rileya, który wepchnął Brayden Point Tampa Bay na szachownicę, gdy obaj walczyli o kosmiczny krążek.

Uderzenie spowodowało kilka potyczek, z których jedna dotyczyła Stamkosa i Matthewsa. Obaj zostali wysłani do boksu do walki, ale nie byli jedynymi gwiazdami, których działania zostały zgłoszone. Nikita Kucherov z Tampa Bay, który sam był wielokrotnym gwiazdorem NHL, a także zdobywcą Hart Trophy jako najcenniejszy zawodnik ligi, oraz O’Reilly, mistrz Pucharu Stanleya 2019 z St. Louis Blues, również zostali ukarani.

„Sama walka jest klasycznym przykładem mistrzowskiej drużyny weteranów, takiej jak Tampa Bay, manipulującej sędziami i wykorzystującej sytuację” – zapytał trener Toronto Sheldon Keefe na konferencji prasowej po meczu.

Riley został początkowo ukarany pięciominutową karą za wejście na pokład, ale po weryfikacji sędziowie orzekli, że nie było kary punktowej, która zgięta w bólu zjechała do szatni przed powrotem w ostatnich minutach regulaminu.

Później, gdy był dostępny, Keefe wyraził swoją opinię na temat zakończenia sekwencji Stamkos-Matthews i głośno wyrażał niezadowolenie z wyniku.

READ  Kawakami: Inside the Warriors 'Game 5 planuje uruchomić Lakers

„Urzędnicy dosłownie trzymają Stephena Stamkosa jedną ręką, a drugą ręką – bez rękawicy – ​​uderzając Austona Matthewsa” – powiedział. „To nie był sędzia liniowy, sędzia – który podyktował rzut karny – trzymał Stamkosa, kiedy to się działo”.

Stamkos był mniej zuchwały w swoim czasie i ostatecznie umieścił sekwencję w „Meczu hokejowym”.

Stracony gol i przegrany przez większą część nocy, walczący Maple Leafs walczyli jednak, aby znaleźć sposób na odzyskanie przewagi u siebie na lodzie. O’Reilly strzelił gola na minutę przed końcem meczu, a następnie wygrał spotkanie, w którym Reilly zdobył bramkę po 19:15 dogrywki, co dało Maple Leafs zwycięstwo.

Toronto, które nie wygrało serii play-off od 2004 roku, ma bilans 0 na 7 w ostatnich siedmiu meczach posezonowych, wliczając w to wyjścia z pierwszej rundy w każdym z ostatnich sześciu lat.

„To nie był nasz najlepszy mecz, ale wykonaliśmy dobrą robotę, trzymając się tego” – powiedział O’Reilly.

Keefe lubił również sposób, w jaki jego zespół utrzymywał tor, zauważając, że w minionych latach „przegraliśmy ten mecz”.

W zeszłym sezonie, w pierwszej rundzie, Maple Leafs przegrali z Lightning w siedmiu meczach.

„Daj uznanie Toronto. Trzymali się tego. Dostali jednego na koniec, a jeden poszedł do dogrywki dla nich. Ale podobało mi się wiele z tego, co przywieźliśmy” – powiedział trener Tampa Bay, John Cooper, dodając później: „Jesteśmy jeszcze w serialu”.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.