Stany Zjednoczone uważają za „potężne” ograniczenia eksportowe wobec Rosji w obliczu napięć na Ukrainie

Waszyngton: Stany Zjednoczone są gotowe nałożyć sankcje i ograniczenia eksportowe na kluczowe sektory rosyjskiej gospodarki za prezydenta Rosji Władimira Putina. Okupuje Ukrainę, powiedzieli amerykańscy urzędnicy.

„Opcje kontroli eksportu, które rozważamy z naszymi sojusznikami i partnerami, poważnie wpłyną na strategiczne ambicje Putina dotyczące uprzemysłowienia gospodarki i mogą wpłynąć na ważne dla niego obszary sztucznej inteligencji, obliczeń kwantowych lub bezpieczeństwa, lotnictwa i innych kluczowych sektorów”. powiedział kierownik wyższego szczebla.

Urzędnicy wykonawczy odmówili omówienia rodzajów sankcji, które nałoży, ale stwierdzili, że środki te zwiększą sprzedaż na rosyjskich rynkach, zwiększą koszty finansowania zewnętrznego i wpłyną na wartość rosyjskiej waluty.

Urzędnicy Białego Domu Przygotowanie do rosyjskiej inwazji Rosja infiltruje Ukrainę po rozmieszczeniu ponad 100 000 żołnierzy na granicy kraju. Oprócz sankcji Stany Zjednoczone zapowiedziały, że zrobią to samo Wzmocnij siły NATO W Europie Wschodniej. W poniedziałek Pentagon ogłosił, że jest gotowy do wysłania w ten rejon 8500 żołnierzy.

Prezydent Biden powiedział na konferencji prasowej, że Stany Zjednoczone są gotowe nałożyć sankcje na Rosję, jeśli prezydent Władimir Putin podejmie działania przeciwko Ukrainie. Biden przedstawił również możliwą rezolucję dyplomatyczną. Zdjęcie: Susan Walsh / Associated Press (wideo z 19.01.2022)

Urzędnicy amerykańscy twierdzą, że wyłania się konsensus między USA i krajami europejskimi w sprawie przyszłych sankcji. Obiecuje też, że Stany Zjednoczone będą działać na rzecz zabezpieczenia dostaw energii w przypadku inwazji Putina na Ukrainę. Urzędnicy amerykańscy twierdzą, że szukają rezerw energii w Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Stanach Zjednoczonych

„W związku z tym prowadzimy rozmowy z głównymi producentami gazu ziemnego na całym świecie, z opcją tymczasowego zwiększenia ich mocy i produkcji gazu ziemnego oraz przydzielenia tych ilości europejskim nabywcom” – powiedział wysoki rangą urzędnik.

Ogłoszenie USA pojawia się dzień po tym, jak prezydent Biden omówił kryzys na Ukrainie z kilkoma przywódcami europejskimi. Przywódcy, w tym premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Olaf Scholes, dyskutowali o sankcjach i harmonizacji sytuacji na Ukrainie.

Przywódcy zgodzili się, że żadne poważne sankcje nie powinny być usuwane ze stołu, powiedział urzędnik UE, dodając, że niektóre mogą być stosowane tylko w ostateczności. Należą do nich działania, które mogą zaszkodzić bankom na Zachodzie, takie jak odłączenie Rosji od sieci finansowej SWIFT, która pomaga bankom rozliczać transakcje na całym świecie, oraz zakaz importu energii z Rosji.

„Przywódcy zgodzili się, że w przypadku kolejnego rosyjskiego wtargnięcia na Ukrainę sojusznicy będą musieli zastosować bezprecedensowe środki odwetowe, w tym sankcje” – powiedział. Biuro Johnsona poinformowało w oświadczeniu po rozmowie. „Postanowili nadal ściśle koordynować taką reakcję”.

Napisz do Gordon Lubold pod adresem [email protected] i Lawrence Norman pod adresem [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Austin Riley podpisał 10-letni kontrakt z Braves

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.