Starszy Urzędnik Głównego Ministra Karnataki

„Przywódcy Kongresu walczą między sobą” – powiedział premier Narendra Modi w stanie Karnataka.

Premier Narendra Modi wybił dziś dziurę w konflikcie w Kongresie podczas kampanii wyborczej w stanie Karnataka, gdzie partia jest główną opozycją. Podczas wiecu wyborczego w Belur, Karnataka, premier Modi wycelował także w Janatę Dal Secular z HD Kumaraswamy, czołową zawodniczkę w stanie.

Powiedział, że Kongres i AKP są „symbolami niestabilności”. „Wszędzie tam, gdzie w kraju są rządy Kongresu, ich podpisem są walki wewnętrzne między przywódcami. Wiesz, co dzieje się w Radżastanie czy Chhattisgarh. Ludzie tam wiedzą teraz, że wszystkie obietnice złożone przez Kongres przed wyborami to stek kłamstw” – dodał. .

Następnie, obierając za cel AKP, powiedział: „Liderzy Kongresu walczą między sobą. Zespół Kongresu B JDS też marzy. Chcą uczestniczyć w grabieży, zdobywając w ten czy inny sposób 15 lub 20 miejsc”.

Spekuluje się, że w przypadku zawieszenia zgromadzenia Kongres i pan Coomaraswamy zdecydują się na połączenie w celu odsunięcia partii Bharatiya Janata od władzy w państwie, tak jak to zrobili w 2018 r. Minister Siddaramaiah zaprzeczył takiej możliwości.

„Tutaj, w Karnatace, Kongres i JDS afiszują się ze swoją opozycją. Ale przed wyborami wyciągasz filmy przedstawiające przywódców Kongresu i AKP. Byli przeciwko sobie, ale wkrótce wybory się skończyły” – powiedział premier Modi.

BJP koncentruje się wyłącznie na Karnatace – jedynym stanie, w którym ma władzę na południu – mając nadzieję na zapewnienie sobie drugiej kadencji z rzędu. Szereg ministrów związkowych i wyższych przywódców partyjnych prowadziło kampanię w stanie. Premier Modi ma również przemawiać na szeregu wieców w stanie przed wyborami 10 maja.

Jednak kampania jest postrzegana jako zniechęcające zadanie dla BJP. Rząd premiera Basavraja Bommaia jest pełen zarzutów o korupcję i przekupstwo. W zeszłym roku Kongres rozpoczął fałszywą kampanię – PayCM – aby podkreślić zarzuty, że rządząca państwem partia Bharatiya Janata pobierała 40 procent prowizji od budowniczych, wykonawców i innych.

READ  Wielka Brytania zamraża aktywa powiązane z partnerami Abramowicza o wartości 13 miliardów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.