Steam naprawia powiadomienia, widżety i nakładkę w grze

Czujesz, że komputerowy klient Steam już dawno powinien przejść poważną aktualizację? Podobnie Valve. firma dzisiaj Wydano aktualizację platformy Zawiera kilka funkcji, które zostały przetestowane w kanale beta aplikacji. Najnowszy klient zawiera zaktualizowane czcionki i menu, poprawiony system powiadomień oraz przeprojektowaną nakładkę w grze. Co więcej, Valve twierdzi, że platforma została przebudowana z zupełnie nową strukturą zaprojektowaną, aby pomóc w dostarczaniu funkcji jednocześnie we wszystkich wersjach Steam.

Oznacza to, że niektóre nowe funkcje wbudowane w klienta stacjonarnego są już dostępne w Steam Deck. W szczególności firma Valve przypomniała o przeglądzie nakładki klienta w grze — oprócz nowego interfejsu i bardziej zróżnicowanego paska narzędzi gracze mają teraz dostęp do nowego narzędzia do przesyłania opinii, które synchronizuje się między komputerami PC. Dzięki nowemu frameworkowi ta funkcja jest teraz dostępna jednocześnie na pulpicie i Steam Deck. Nakładka ma również nową funkcję „przypinania”, która umożliwia użytkownikom utrzymywanie widżetu opinii (lub dowolnego innego okna z interfejsu gry) widocznego podczas gry.

Valve próbuje również wyczyścić powiadomienia klienta. Kliknięcie ikony powinno teraz wyświetlać tylko najnowsze i istotne powiadomienia oraz zachęcać użytkowników do kliknięcia w celu wyświetlenia pełnego widoku historycznego. Użytkownicy powinni również zobaczyć niewielkie aktualizacje w pozostałej części klienta, w tym zaktualizowany tekst dialogów, nowe czcionki i poprawione kolory.

Nowe funkcje są świetne, ale Valve wydaje się być najbardziej dumna z ulepszeń, które wprowadzili pod maską. Oprócz nowej struktury, firma twierdzi, że umożliwiła akcelerację sprzętową dla użytkowników komputerów Mac i Linux, zapewniając płynniejsze działanie na wszystkich platformach.

Ostatnia i być może ostatnia aktualizacja może być końcem starego trybu Steam Big Picture. Długa lista poprawek błędów klienta jest pochowana z informacją, że opcja wiersza poleceń umożliwiająca włączenie „oldbigpicture” została usunięta. Wszyscy używamy teraz interfejsu Steam Deck.

READ  Kuo: iPhone 14 ma problemy z regulacją jakości z powodu pękniętego obiektywu tylnego aparatu, ale nie oczekuje się żadnych zakłóceń podczas uruchamiania

Nowa aktualizacja klienta Steam jest już dostępna do pobrania. zeskanuj Pełne informacje o łatce Dla szczegółów.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.