Sterty śmieci w Szkocji budzą obawy związane ze zdrowiem podczas strajków

Urząd ds. zdrowia ostrzegł w sobotę, że błyszczące stosy śmieci na ulicach Edynburga zagrażają zdrowiu i bezpieczeństwu społeczeństwa, ponieważ strajki zbieraczy śmieci w stolicy Szkocji wkraczają w dziewiąty dzień.

Ostrzeżenie ze strony Public Health Scotland pojawiło się, gdy śmieciarze z Newham, londyńskiej dzielnicy, wycofali się na tydzień z powodu sporu płacowego.

Zdjęcia marnotrawstwa żywności i gnijących pieluch dziecięcych na ulicach potęgują chaos w Wielkiej Brytanii, gdy mnożą się spory przemysłowe pośród rosnących kosztów żywności i energii. Pływacy zostali ostrzeżeni w Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu Uciec od dziesiątek plaż, gdzie ulewne deszcze doprowadzały do ​​surowych ścieków spływających do rzek i mórz.

Public Health Scotland powiedział władzom lokalnym, że „może być wymagana dezynfekcja miejsc publicznych, w których pojemniki się przepełniły”. „Jeśli gromadzą się odpady organiczne, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego” – ostrzegła.

Zbieracze śmieci wycofali się 18 sierpnia i planują nie działać do 30 sierpnia. A strajków jest jeszcze więcej, jeśli spór płacowy nie zostanie rozwiązany.

Wielka Brytania stoi w obliczu ogromnych kosztów życia w kryzysieWzrost płac nie nadąża za inflacją, która w zeszłym tygodniu osiągnęła 10,1%. Te wyzwania finansowe zostały spotęgowane tylko przez rosnące koszty energii – władze twierdzą, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii odnotują 80% wzrost rocznych rachunków za energię w październiku.

Tego lata w kraju wybuchły fale strajków, a system transportu publicznego został praktycznie zamknięty Od kilku dni z powodu strajków kolejowych. Szkoły podstawowe i żłobki w Glasgow, największym mieście Szkocji, będą musiały zostać zamknięte na kilka dni w przyszłym miesiącu, jeśli strajk członków rady będzie kontynuowany.

W Londynie śmieciarze Newham Council rozpoczęli w sobotę tydzień strajków, a urzędnicy związkowi ostrzegali, że może być ich więcej. Sharon Graham, sekretarz generalny Unite, powiedziała, że ​​ci pracownicy są mniej opłacani niż inni w sąsiednich radach.

READ  Brytyjczycy płacą 8,60 USD za galon w porównaniu do 125 USD za benzynę, aby zatankować samochód rodzinny

„Rada powinna teraz skupić się na radzeniu sobie z pracownikami, którzy stoją w obliczu kryzysu finansowego” – powiedział Graham. „Jeśli tego nie zrobią, nadchodzące dni bez wątpienia będą oznaczać więcej strajków przemysłowych”.

Wizerunek Wielkiej Brytanii odbił się tego lata. Francuscy prawodawcy w Parlamencie Europejskim skarżyli się w tym tygodniu, że surowe ścieki dopływające do rzek i mórz przez Wielką Brytanię również zagrażają wodzie w kąpieliskach.łowiska i bioróżnorodność również w Unii Europejskiej.

Po kilku dniach ulewnych deszczów poza sezonem niektóre części brytyjskiego systemu kanalizacyjnego zostały zatopione.

___

Śledź wszystkie historie AP dotyczące środowiska na https://apnews.com/hub/climate-and-environment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.