Stone pokonał kontuzje i przeciwności losu, aby poprowadzić Złotych Rycerzy do trofeum

Właśnie oddał strzał w otwartą siatkę, a jego świętowanie było obfite, machał rękami i krzyczał, obejmując kolegów z drużyny. Zaraz po tym czapki zaczęły latać, pokrywając lód czarnymi i złotymi cekinami oraz logo Vegas Golden Knights.

Była 14:06 trzeciej tercji, a Golden Knights prowadzili Florida Panthers pięcioma bramkami, które ostatecznie powiększyły się do sześciu w meczu. 9-3 zwycięski mecz 5 finału Pucharu Stanleya w T-Mobile Arenie. Stone wiedział w tym momencie, że wygrywa Puchar Stanleya, że ​​ciężka praca się opłaca, a rehabilitacja, operacja kręgosłupa i nadzieja zaowocowały chwilą, o której nawet nie śnił.

[RELATED: Complete Stanley Cup Final coverage]

Bo kto marzy tak wysoko?

Być kapitanem drużyny, skompletować hat-tricka w meczu o Puchar Stanleya, odbić się od doświadczeń, które przeszedł Stone?

To jest temat na bajki.

„Kiedy otrzymamy to przytulne wprowadzenie, zaczyna ci się kręcić w głowie, prawda?” powiedział Kamień. „Wszystko, o czym możesz myśleć, to rzucić rękawice i kask w powietrze i świętować z kolegami z drużyny. Nie mogę się doczekać, aby dalej świętować”.

Potem podniósł kubek.

„Słowa po prostu nie mogą tego opisać” – powiedział Stone. „To najlepsze uczucie na świecie. Starasz się zanurzyć we wszystkim, jak tylko możesz. Cieszysz się chwilą. Nie możesz w to uwierzyć, prawda? Nareszcie się spełniło. Twój cel z dzieciństwa, jak sądzę, można powiedzieć, to być graczem NHL. A kiedy już tam dotrzesz, Twoim celem jest zdobycie Pucharu Stanleya.

„Oto jesteśmy mistrzami Pucharu Stanleya i nie mógłbym być bardziej podekscytowany tą grupą, tym miastem i całą organizacją”.

Wideo: FLA @ VGK, Gm5: Hat-trick Stone Nets decyduje o meczu

Ale dostać się tutaj nie było łatwo.

Były problemy z powrotem do finałów Pucharu Stanleya 2021, a w zeszłym sezonie Stone był ograniczony do 37 meczów sezonu regularnego z powodu kontuzji, a wrócił pod koniec sezonu w daremnej próbie doprowadzenia Złotego Rycerza do mistrzostwa. kwalifikatory.

READ  Fast food Mavericks-Warriors: Luka Doncic, Dallas sprawia, że ​​pada w grze 4, odeprzeć Golden State, aby przetrwać

Zamiast tego przeszedł discektomię lędźwiową w maju 2022 roku.

Ten sezon miał być inny, lepszy i mniej bolesny. ale nie. Back został ponownie kontuzjowany 12 stycznia przeciwko Panterom. To będzie jego ostatni mecz w sezonie zasadniczym 2022-23.

Znowu potrzebuję operacji. Jego drugą operację kręgosłupa w ciągu dziewięciu miesięcy przeprowadził dr Chad Brosmack, lekarz, który pomógł naprawić jego kolegę z drużyny Jacka Eichela31 stycznia .

Będzie musiał pracować i odkupić siebie. Musiał sprawić, żeby to się stało.

„To było kilka trudnych lat pod względem zdrowotnym” – powiedział Stone. „Kiedy zespół zaczął odnosić ten sukces w lutym, zaczęliśmy się wprowadzać, a to daje całą energię do pracy tak ciężko, jak to tylko możliwe, powrotu i bycia częścią tego zespołu”.

Wideo: FLA @ VGK, Gm5: Zobacz, jak gracze podnoszą trofeum

W środku tego wszystkiego w marcu urodziła się jego córka Scarlett. 3-miesięczny chłopiec był trzymany, gdy świętował we wtorek na lodzie z żoną, rodzicami i bratem Michaelem, który grał w poprzednim sezonie dla Calgary Flames.

Stone wrócił na pierwszy mecz pierwszej rundy Konferencji Zachodniej przeciwko Winnipeg Jets 18 kwietnia, trzy miesiące po ostatnim meczu.

„Niesamowity zawodnik. Świetny zawodnik. Świetny lider” – powiedział trener Bruce Cassidy. „Cieszę się razem z nim. Przeszedł dwie duże operacje. Nie wiedziałem, czy wróci i zagra. Nie mieliśmy pojęcia. To dla niego dobre”.

W 22 meczach w play-offach Stone miał 24 punkty (11 goli, 13 asyst), w tym trzy w zwycięskim meczu pucharowym.

„To nasz lider” do przodu Jonathana Marquessaulta Powiedział. „To nasz człowiek. Przyszedł jako student drugiego roku. Był świetny od pierwszej chwili, kiedy się pojawił. Był niewiarygodny. Był świetnym pracownikiem na każdym kroku, poza lodem i na lodzie”.

Otworzył wynik w piątej grze krótkim golem na 11:52 pierwszej tercji, stając się pierwszym zawodnikiem, który strzelił gola krótkoterminowego w decydującym meczu od 2011 roku, kiedy to Patryk Bergeron Zrobił to w Game 7.

READ  Wypowiedziani trenerzy: kto był najlepszym pracownikiem w szkoleniu koszykówki w 2022 roku?

Ale Stone jeszcze nie skończył.

Zdobył piątego gola dla zespołu w meczu o 17:15 w drugiej tercji, powiększając przewagę, która zdawała się rosnąć z każdą sekundą. Potem przyszedł czas na opór, aby skompletować hat-tricka po golu do pustej bramki o 14:06 tercji.

Wideo: FLA @ VGK, Gm5: Posłuchaj Stone’a po zdobyciu pucharu

Stone jest czwartym graczem w historii NHL z triple-double dla drużyny grającej w meczu pucharowym, dołączając do Babe Day w Game 5 w 1922 i Teda Kennedy’ego w Game 4 w 1945, obaj dla Toronto Maple Leafs i Jack Darragh w grze 5 w 1920 roku dla oryginalnych senatorów z Ottawy. Dye, Darragh i Stone są jedynymi, którym udało się to zrobić w meczu, w którym ich drużyna już osiągnęła remis.

To było coś, czego Stone nie pragnął i nawet o czym nie myślał, kiedy przechodził rehabilitację i pracował poza lodem, pragnąc wrócić na lód, z powrotem do play-offów, tylko po to, żeby tym poprowadzić. drużynę do pucharu.

„Dla niego chciał grindować w zeszłym roku, to samo, w tym roku, to samo, chciał wrócić” – powiedział Marchesault. „Szczerze mówiąc, gdyby miał dzisiaj hat-tricka, nie można było napisać tego lepiej. Taka wspaniała historia powrotu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.