Strażacy starają się ugasić płomienie na luksusowym statku motorowym u wybrzeży Azorów

Statek Felicity Ice płynął z Emden w Niemczech, gdzie znajduje się fabryka Volkswagena, do Davisville w amerykańskim stanie Rhode Island, spalając ponad 100 kilometrów od Azorów w Portugalii, 18 lutego 2022 r. Marynarka portugalska (Marinha Portuguesa) / Biuletyn przez Reuters / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

LIZBONA (Reuters) – Strażacy starali się ugasić pożar, który wybuchł w środę na statku przewożącym tysiące luksusowych samochodów u wybrzeży portugalskich wysp Azorów, powiedział urzędnik portowy, dodając, że nie jest to jeszcze jasne. Kiedy im się uda?

Felicity Ace, który przewoził około 4000 pojazdów, w tym Porsche, Audi i Bentley, niektóre elektryczne z akumulatorami litowo-jonowymi, zapalił się w środę na środkowym Atlantyku. 22 członków załogi ewakuowano tego samego dnia. Czytaj więcej

„Interwencja (w celu ugaszenia płomieni) musi być wykonywana bardzo powoli” – powiedział agencji Reuters Joao Mendes Cabicas, kapitan najbliższego portu na azorskiej wyspie Faial. „To zajmie trochę czasu.”

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Baterie litowo-jonowe w pokładowych samochodach elektrycznych „podtrzymują ogień”, powiedział Kabekas, dodając, że specjalistyczny sprzęt do jego gaszenia jest już w drodze.

Nie było jasne, czy baterie wywołały pożar.

Volkswagen, do którego należą marki, nie potwierdził całkowitej liczby samochodów na pokładzie i powiedział w piątek, że czeka na więcej informacji. Kierownik statku Mitsui OSK Lines Ltd (9104.T) Nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Kabekas powiedział wcześniej, że „wszystko zapaliło się pięć metrów nad linią wody” i że płomienie wciąż były daleko od zbiorników paliwa statku. Powiedział, że się zbliża.

„Ogień rozprzestrzenił się na dno”, powiedział, wyjaśniając, że zespoły mogły poradzić sobie z ogniem tylko z zewnątrz, chłodząc kadłub statku, ponieważ wejście na pokład było zbyt niebezpieczne.

READ  Blockbuster odwołuje się do zasad Netflix dotyczących udostępniania haseł — NBC 5 Dallas-Fort Worth

Kabekas powiedział, że nie mogą również używać wody, ponieważ zwiększony ciężar statku może spowodować jego niestabilność, a tradycyjne gaśnice wodne nie zapobiegają spaleniu akumulatorów litowo-jonowych.

Statek pod banderą Panamy zostanie odholowany do kraju w Europie lub na Bahamy, ale nie jest jasne, kiedy to nastąpi.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Catarina Dimon donosi w Lizbonie; Dodatkowe sprawozdania Victorii i Al-Dursiego w Berlinie. Montaż przez Barbarę Lewis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.