Strzelanina w Denver: 10 rannych po wygranej Nuggets, podejrzani aresztowani, mówi policja

DENVER (AP) – Dziewięć osób zostało rannych w masowej strzelaninie we wtorek w centrum Denver, gdy fani koszykówki świętowali pierwsze zwycięstwo Nuggets w NBA.powiedziała policja. Ranny podejrzany został zatrzymany.

Śledczy uważają, że podczas sporu między kilkoma osobami około mili od Ball Arena, gdzie Nuggets pokonali Miami Heat w poniedziałek wieczorem, padło wiele strzałów.

Departament policji w Denver poinformował, że strzelanina miała miejsce około godziny 12:30 – około 3,5 godziny przed meczem – a trzech rannych było w stanie krytycznym. zezwolenie. Podejrzany, mężczyzna, był jedną z siedmiu osób z obrażeniami, które uważano za niezagrażające życiu.

„Jeśli chodzi o to, co doprowadziło do tej sprzeczki, która doprowadziła do strzelaniny, wciąż jest to przedmiotem dochodzenia” – powiedział rzecznik policji Doug Shipman. Na godzinę 11:30 zaplanowano konferencję prasową

„Zdarzyło się to w okolicy, w której mieliśmy największe zgromadzenie ludzi imprezujących w nocy”, powiedział, ale tłum „trochę się zmniejszył w tym momencie”.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy LoDo w centrum Denver, która słynie z restauracji i życia nocnego. Shipman powiedział, że wiele osób prawdopodobnie wyszło z pubów po meczu.

Żółta taśma policyjna odgrodziła teren we wtorek wieczorem, gdy śledczy wędrowali po miejscu, które było usiane znakami dowodowymi i czymś, co wyglądało na resztki z uroczystości, w tym e-skuterem i wypożyczonym zielonym rowerem.

Policja przesłuchiwała świadków, a Shipman opisał toczące się śledztwo jako „rozległe”.

Rzeczniczka Heather Burke powiedziała, że ​​osiem osób było hospitalizowanych w Denver Health Medical Center – jedna w stanie krytycznym, jedna w dobrym i sześć w stanie dobrym. Powiedziała, że ​​pytania dotyczące dwóch dodatkowych rannych należy kierować na policję.

___

Według policji, historia została zaktualizowana, aby poprawić, że podejrzany był jedną z 10 osób zwolnionych na miejscu zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.