Sullivan: Rosja planuje „bardzo brutalną” operację „zmiażdżenia” Ukrainy

Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu Jake SullivanBartiromo autorstwa Jake’a Sullivana Foxa: Biały Dom odgrywa kryzys rosyjsko-ukraiński, aby odwrócić uwagę „Co zrobiła Hillary Clinton” Indo-Pacyficzna strategia Bidena: nie ma poważnej strategii na śmiertelnie niebezpieczne czasy 16 lutego administracja Bidena opublikowała informacje na temat rosyjskiej inwazji więcej Stany Zjednoczone poinformowały w poniedziałek, że Rosja planuje „bardzo brutalną” inwazję na Ukrainę, mówiąc, że Moskwa będzie dążyć do „zmiażdżenia” narodu ukraińskiego.

„Uważamy, że każda operacja wojskowa o rozmiarach, zasięgu i skali, które naszym zdaniem planują Rosjanie, będzie niezwykle brutalna. Będzie kosztować życie Ukraińców, Rosjan, cywilów i wojskowych” – powiedział Sullivan podczas swojego wystąpienia na Wtorek. Dzisiejszy program w NBC.

„Ale mamy też dane wywiadowcze, które sugerują, że będzie więcej brutalności, ponieważ nie będzie to tylko konwencjonalna wojna między dwiema armiami” – dodał. Będzie to wojna, którą Rosja toczy przeciwko narodowi ukraińskiemu, aby go uciskać, zmiażdżyć i skrzywdzić.

Uważa się, że w pobliżu granicy z Ukrainą zgromadzono do 190 000 żołnierzy rosyjskich. Rosyjscy urzędnicy zaprzeczyli tym liczbom i niedawno twierdzili, że część ich sił wyprowadza się z Ukrainy, chociaż administracja Bidena odrzuciła te twierdzenia.

W niedzielę urzędnicy ogłosić Wspólne ćwiczenia wojskowe Rosji i Białorusi, które miały zakończyć się w tym tygodniu, zostaną przedłużone bezterminowo.

minister spraw zagranicznych Anthony BlinkenRozkaz Kremla dotyczący inwazji na Ukrainę przesunął ostrzeżenie Bidena: Raporty Kreml mówi, że powtarzające się przewidywania inwazji na Ukrainę mogą mieć „szkodliwe konsekwencje” Autodestrukcyjny defetyzm Bidena dla Ukrainy Więcej ona ma zgodził się na spotkanie Z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem w tym tygodniu, pod warunkiem, że Rosja nie dokona inwazji na Ukrainę, próbując uspokoić napięcia za pomocą dyplomacji.

READ  AKTUALIZACJE NA ŻYWO: Co najmniej 149 zabitych podczas wykolejenia w Halloween

w niedzielę, Prezydent BidenJoe Biden mówi ONZ do ONZ Rosja ma listę Ukraińców, którzy mają zostać zabici lub wysłani do obozów: „Najnowsze zdjęcie satelitarne pokazuje zmiany w rosyjskiej aktywności wojskowej w pobliżu Ukrainy Biden zgadza się na spotkanie z Putinem” w zasadzie „jeśli Rosja nie zaatakuje Ukrainy” Więcej Podobnie zgodził się na spotkanie z prezydentem Rosji Prezydent Rosji Władimir PutinWładimir Władimirowicz Putin, USA powiedział ONZ Rosja ma listę Ukraińców, którzy mają zostać zabici lub wysłani do obozów: Ostatni raport ze zdjęć satelitarnych pokazuje zmiany w rosyjskiej aktywności wojskowej w pobliżu Ukrainy Biden zgadza się spotkać z Putinem „w zasadzie” jeśli Rosja nie zaatakuje Ukrainy więcej „W zasadzie”, pod warunkiem, że prezydent Rosji nie zainicjuje inwazji na Ukrainę.

Sullivan powtórzył w poniedziałek, że Stany Zjednoczone są gotowe zareagować, bez względu na to, jak udany jest wysiłek dyplomatyczny.

„Jesteśmy gotowi do zdecydowanej odpowiedzi, jeśli Rosja podejmie działania na Ukrainie, i jesteśmy gotowi, aby dyplomacja rozwiązała to pokojowo, w tym na najwyższych szczeblach” – powiedział Sullivan.

„I dlatego [French President Emmanuel MacronEmmanuel Jean-Michel MacronBiden agrees to meet with Putin 'in principle’ if Russia does not invade Ukraine Shelling in east Ukraine, Russia nuclear drill raise tension Biden to convene National Security Council meeting on Ukraine MORE] Prezydent Biden zapytał wczoraj, czy w zasadzie byłby skłonny spotkać się z prezydentem Putinem, gdyby Rosja nie dokonała inwazji, oczywiście prezydent Biden powiedział, że tak. Ale wszystko, co widzimy w tej chwili w terenie, jeśli chodzi o rozmieszczenie sił rosyjskich, jest takie, że faktycznie przygotowują się do poważnego ataku na Ukrainę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.