Susie Edie Izzard: Komik i aktywistka mówi, że chciała mieć nowe imię, odkąd skończyła 10 lat

(CNN) Susie Edie Izzard nie może się doczekać nowego rozdziału.

Aktywistka i komik ogłosiła swoje nowe imię we wtorkowym odcinku programu Podcast partii politycznej.

„Będę Susie Eddie Izzard, tak będę się kręcić” – powiedziała. „Więc ludzie mogą wybrać, co chcą. Nie mogą zrobić nic złego. Nie mogą zrobić nic złego mnie”.

Zwycięzca Emmy powiedział w podcaście, że chce używać imienia Susie, odkąd skończyła 10 lat. Powiedziała wtedy, że myślała: „Nie, to się nie wydarzy”.

Kiedy kariera Izzard w Hollywood zaczęła nabierać tempa, powiedziała, że ​​czuje, że nie może „odtworzyć” tego, czym stało się jej publiczne imię.

„Wtedy pomyślałem dobrze, jeśli to robię, dlaczego nie dodam tego do imienia? Bo mam „Edwarda” w moim paszporcie, jest dość drewniany i duży i sam go tak nie nazywam. Więc Pomyślałam tylko, że dodam tam Susie, a potem Eddiego. Ludzie mogą wybierać, czego chcą i nikt nie może się pomylić” – powiedziała.

Izard ujawnił się jako transseksualista w latach 80. Zaczęła używać zaimków w 2019 roku po tym, jak rektor Uniwersytetu Swansea zwrócił się do Izarda tymi zaimkami podczas ceremonii, podczas której został przedstawiony. honorowy stopień. Wyjaśniła, że ​​„zaskakujące” było usłyszenie, jak mówi się o sobie „ona/ono”, a potem przyjęcie zaimków jako własnych.

W 2020 roku Izzard publicznie zaczął używać zaimków żeńskich, występując w części Sky Arts Portret Artysty Roku.

Izard, najbardziej znana ze swoich dziesięcioleci w filmie i telewizji, pojawiła się między innymi w filmach „Ocean’s 11” i serialu NBC „Hannibal”, a także w stand-upie. Poza Hollywood, Izzard jest członek Z brytyjskiej Partii Pracy i lojalny Aktywista polityczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.