Świeże trzęsienie ziemi w Turcji pozostawia gruzy w gruzach

  • Laura Picker w Hadley i Oliver Slow w Londynie
  • wiadomości BBC

Tytuł Filmu,

OBEJRZYJ: Nagranie z kamery Dashcam pokazuje moment nowego trzęsienia ziemi w Turcji

Ratownicy ponownie szukają ludzi uwięzionych w gruzach po dwóch świeżych trzęsieniach ziemi, które nawiedziły Turcję, zabijając co najmniej trzy osoby.

Wstrząsy o sile 6,4 i 5,8 wystąpiły na południowym wschodzie w pobliżu granicy z Syrią, gdzie potężne trzęsienia ziemi spustoszyły oba kraje 6 lutego.

Poprzednie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zabiły 44 000 osób, a dziesiątki tysięcy pozostawiły bez dachu nad głową.

Budynki osłabione przez trzęsienie zawaliły się w poniedziałek w obu krajach.

Turecka Agencja ds. Katastrof i Sytuacji Kryzysowych poinformowała, że ​​trzęsienie o sile 6,4 miało miejsce o godzinie 20:04 czasu lokalnego (17:04 GMT), a trzy minuty później nastąpiło trzęsienie o sile 5,8.

Trzy zgony miały miejsce w Antakya, Defne i Samandak, powiedział minister spraw wewnętrznych Suleiman Soylu, wzywając ludzi, aby nie wchodzili do niebezpiecznych budynków.

Soylu powiedział, że 213 osób zostało rannych.

Raporty z miasta Antakya mówiły o strachu i panice na ulicach, gdy karetki pogotowia i zespoły ratownicze próbowały dotrzeć do najbardziej dotkniętych obszarów, gdzie zawaliły się ściany poważnie uszkodzonych budynków.

„Myślałam, że ziemia rozstąpi się pod moimi stopami” – powiedziała agencji informacyjnej Reuters miejscowa mieszkanka Muna al-Omar, płacząc, trzymając swojego siedmioletniego syna. Była w namiocie w parku w centrum miasta, kiedy uderzyło nowe trzęsienie ziemi.

Ali Maslam, lat 18, powiedział agencji informacyjnej AFP, że szukał ciał członków rodziny z poprzednich trzęsień ziemi, kiedy uderzyło ostatnie trzęsienie ziemi.

„Nie wiesz, co robić… Trzymaliśmy się i ściany przed nami zaczęły się walić” – powiedział.

W Syrii podobno 470 osób zostało hospitalizowanych po poniedziałkowych wstrząsach, które były również odczuwalne w Egipcie i Libanie.

Tytuł Zdjęcia,

Ratownicy pracują przy zawalonym budynku w Haday w Turcji.

Tytuł Zdjęcia,

Ludzie reagują po trzęsieniu ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera, które nawiedziło Antakyę w południowej Turcji w poniedziałek.

Jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC, podaj numer kontaktowy. Możesz również skontaktować się z nami w następujący sposób:

Jeśli nie możesz przeczytać tej strony i zobaczyć formularza, odwiedź mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz, albo napisz do nas na adres [email protected] W każdym zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku i lokalizacji.

READ  Obszar Dallas dotknięty powodzią błyskawiczną; Filmy pokazują podwodną autostradę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.