Syracuse wygrało Puchar Kolegium Mężczyzn 2022 po dramatycznym remisie 2: 2

Ból i niesamowitość, rozpacz i chwała strzelaniny były w pełni widoczne w WakeMed Soccer Park w poniedziałek wieczorem, gdy Syracuse pokonało Indianę po 110 minutach gry w piłkę nożną w tę iz powrotem, po której nastąpiła ośmiorundowa strzelanina w meczu o mistrzostwo kraju.

Oto krótkie podsumowanie strzelaniny:

Indiana Syrakuzy
Wittenbrink ✅ Boselli ✅
Henderlonga ❌ Koczewski ❌
Michał ✅ Kałow ✅
Sarfer ✅ Singiel ✅
Wykwalifikowany ✅ Pyrrus ✅
Bezira ✅ Raucha ✅
Helmera ✅ Johnsona ✅
Gumball ❌ Sinclaira ✅

Obaj bramkarze wcześnie dali znać o swojej obecności, wykonując drugi rzut karny i wybijając. Potem było kilka rund rzutów karnych: uderzył w górne rogi, uderzył w boczną siatkę i przetoczył się obok bramkarzy, którzy odgadli w niewłaściwy sposób. Przy trzecim nagłym rzucie śmierci obrońca Syracuse i najwybitniejszy obrońca Pucharu College’u, Russell Shelley, wypchał Molona Gumballa, kładąc decydujący rzut karny, który zdobył mistrzostwo, od kapitana drużyny Amphernee Sinclair.

Odpowiedni sposób dla Orange na wygranie pierwszych krajowych mistrzostw programu i zakończenie sezonu, który rozpoczął się od Syracuse, którzy zdecydowali się zakończyć blisko dna ACC i nikt nawet nie uważa tego zespołu za czynnik w tytułowym obrazie. Cztery miesiące później, po rekordowych w szkole 19 zwycięstwach, Pomarańczowi stoją samotnie na szczycie męskiej góry piłkarskiej w college’u.

Napastnik Nathan Opoku odegrał kluczową rolę w wygranej, ponownie będąc zaangażowanym w wiele bramek podczas regulaminowego meczu, podobnie jak w półfinałowym zwycięstwie nad Creightonem. Jego gol był przebłyskiem technicznej błyskotliwości, pokonując dwóch obrońców szybkimi stopami, po czym lewą nogą uderzył w górny róg. Później zmienił innego obrońcę, po czym uderzył jednego w ścieżkę Kurta Callowa, który strzelił drugiego gola. Dwa gole Opoku i dwie asysty w College Cup przyniosły mu nagrodę Ofensywnego Gracza Roku.

Hoosiers opuszczają Cary w Karolinie Północnej na drugim miejscu po raz drugi w ciągu trzech sezonów. Porażka była tym bardziej bolesna, że ​​dwa razy w regulaminowym czasie przegrywali jedną bramką. Zmarnowane szanse i błędy w obronie powrócą do głowy wszystkich po zakończeniu sezonu, ale ten zespół – ten program – bez wątpienia będzie ponownie słyszany w najbliższej przyszłości. Dziewiąta gwiazda na szczycie IU będzie musiała poczekać kolejny rok.

Tymczasem National Championship Trophy pojedzie do zupełnie nowego domu w północnej części stanu Nowy Jork.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.