Sześć osób zginęło po rozbiciu się helikoptera wietnamskiego w Zachodniej Wirginii.

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Sześć osób zginęło, gdy wietnamski helikopter rozbił się podczas zwiedzania Wirginii Zachodniej w środowy wieczór, poinformowali urzędnicy.

Helikopter Bell UH-1B, nazwany „Hoo”, rozbił się na wiejskiej drodze w W. Va. w hrabstwie Logan około godziny 17:00, podała Federalna Administracja Lotnictwa. Helikopter rozbił się w pobliżu góry Blair w górach stanu.

Ray Bryant, prezes zarządu Logan Emergency Management Authority, powiedział, że samolot był używany do lotów turystycznych po okolicy. WSAZ. Helikopter, którego właścicielem jest firma Marbert Aviation, był w tym tygodniu częścią corocznego zjazdu miłośników historycznego samolotu „Hui”.

Nazwiska ofiar nie zostały ujawnione, ale Bryant powiedział lokalnym mediom, że nie należą do tego obszaru.

Według urzędników przyczyna katastrofy nie jest jasna. Było Biuro Zarządzania Kryzysowego Hrabstwa Logan Dany Gwałtowne burze z piorunami nawiedziły dzielnicę podczas incydentu.

„Po przybyciu pierwszych ratowników na miejsce zdarzenia byli w stanie potwierdzić, że 6 osób zginęło tragicznie w katastrofie” – powiedziała The Washington Post Sonia Porter, zastępca dyrektora ds. zarządzania kryzysowego w biurze Logan County.

FAA i Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowały, że badają incydent. NDSP Powiedział Wysyła zespół pięciu śledczych i specjalistę ds. wsparcia rodziny na miejsce wypadku.

Mike Holbrook, właściciel i dyrektor Marpat Aviation, nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz na początku czwartku.

FAA twierdzi, że śmigłowiec Bell UH-1B został wyprodukowany w 1962 roku i używany podczas wojny w Wietnamie. Katastrofa pojawiła się w kilku filmach, w tym The Hue „Die Heart”, „The Rock” i „Baywatch”.

Zjazdy Siódmego roku Huey rozpoczęły się we wtorek i mają potrwać do niedzieli, według Strona internetowa Marbotta. Ci, którzy chcą historycznego lotu, mogą dokonać rezerwacji na lotnisku w hrabstwie Logan, aby latać helikopterem bez bycia pilotem, mówi strona internetowa. Ci, którzy chcieli polecieć 30 minut, aby zatankować, potrzebowali darowizny w wysokości 250 USD. Ci, którzy chcą jeździć, mogą złożyć niewielką darowiznę.

READ  Albert Pujols zdobywa 700 home runów: legenda Cardinals osiąga rzadki kamień milowy z dwoma pojedynkami człowieka przeciwko Dodgersom

„Chcemy, aby wszyscy entuzjaści helikopterów (zwłaszcza Huey) mieli możliwość latania / jazdy tym historycznym helikopterem” – mówi strona internetowa.

Oprócz ponownego zjednoczenia Hui, Porter powiedział The Post, że obchodzone są również obchody Dnia Niepodległości miasta Logan.

„Nie wiem, czy biorą udział w tych wydarzeniach ani skąd pochodzą” – powiedział.

Helikopter wciąż płonął, gdy załogi przybyły na Route 17 w pobliżu Kelly Hollow wkrótce po katastrofie, Bryant powiedział WSAZ. Władze powiedziały, że przód helikoptera uderzył w zbocze wzgórza przez barierę. Bryant powiedział lokalnym mediom, że jeden z właścicieli helikoptera przybył na miejsce zdarzenia, ale nie wspomniał, że był to Holbrook.

„Wszyscy w naszej dzielnicy są zmartwieni, że to się stało, i są zmartwieni tym incydentem” – powiedział Porter. Wiadomości o metrze w Wirginii Zachodniej.

Gubernator Jim Justice (RW.Va.) Czy napisał to na Twitterze On i jego żona Kathy „modlą się za rodziny tych, którzy zginęli w tej tragicznej katastrofie helikoptera”.

Droga jest tymczasowo zamknięta i nie wiadomo, kiedy zostanie ponownie otwarta. WCHS Zgłoszono.

Świadkowie opisali powagę pożaru po katastrofie. Bobby Childs, który mieszka około mili od miejsca katastrofy helikoptera, powiedział WSAZ, że widział co najmniej jedną osobę uwięzioną w samolocie, gdy leciały płomienie.

„Pobiegłem tak szybko, jak mogłem, poszedłem do strażnika, poszedłem do helikoptera” – powiedziały dzieci. „Ale ogień był tak gorący i tak intensywny, że facet nigdy się stamtąd nie wydostał”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.