Tak, Sony pomogło ulepszyć Final Fantasy 16 na PS5

Zdjęcie: Push Square

zauważyliśmy na naszej stronie Zapowiedź Final Fantasy 16 na PS5 Ta nadchodząca gra RPG wydaje się miejscami na równi z własną produkcją, więc nic dziwnego, że inżynierowie Sony pomogli Square Enix w opracowaniu gry. Właściciel platformy oczywiście wykupił na czas wyłączność na tytuł — ale producent Naoki Yoshida przyznał, że zaangażowanie organizacji wykracza poza tylko finansowe nakrycie głowy.

„Z naszego punktu widzenia wsparcie techniczne, które otrzymujemy od producenta sprzętu, ma ogromny wpływ na podpisanie umowy [exclusivity],” Powiedzieć 4 zagłuszaczetłumaczone przez Genki_JPN NA Świergot. „Była część, którą opracowywaliśmy z inżynierami Sony, którzy dokładnie znają sprzęt do podstaw, i otrzymaliśmy hojne wsparcie w zakresie optymalizacji, z którym nie bylibyśmy w stanie poradzić sobie sami”.

Yoshida dodał, że tworząc dla jednej platformy, był w stanie poświęcić wszystkie swoje zasoby i siłę roboczą, aby jak najlepiej wykorzystać PS5 — co jest bardzo widoczne podczas grania w tę grę.

Oczywiście ogromne sumy pieniędzy są nadal zaangażowane w takie ekskluzywne metamorfozy, ale z tego, co widzieliśmy, Final Fantasy 16 to coś więcej niż maksymalne wykorzystanie swojej sytuacji. Gra wygląda i działa tak, jakby została stworzona przez PS Studios, i to jedna z największych pochwał, jakie możemy jej wystawić.

READ  Etyczne techniczne generowanie sztucznej inteligencji? Rozwiązaniem może być Adobe Firefly — Ars Technica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.