Tampa Bay Buccaneers grają w pierwszym meczu sezonu regularnego NFL w Niemczech

Liga ogłosiła w poniedziałek, że Tampa Bay Buccaneers zagrają w pierwszym w tym roku meczu NFL w Niemczech w sezonie zasadniczym.

Mecz odbywa się na Alliance Stadium w Monachium. Liga waży trzy potencjalne niemieckie miasta gospodarzy, w tym Frankfurt i Düsseldorf.

Niemcy organizują kolejny mecz w 2023 roku w Deutsche Bank Park we Frankfurcie. Następnie liga powróci do Monachium w 2024 roku i Frankfurtu w 2025 roku.

„Z niecierpliwością czekamy na udział w pierwszym meczu NFL w sezonie regularnym w Monachium w Niemczech jesienią tego roku w ramach międzynarodowej serii” – powiedział w oświadczeniu właściciel / współprezydent Buchanana, Joel Glaser. „Pozwalając na bezpośrednie zaangażowanie kibiców NFL w Niemczech, ta historyczna gra odegra kluczową rolę w wysiłkach NFL na rzecz zwiększenia jej międzynarodowej pozycji”.

W 2022 roku pięć meczów NFL w sezonie zasadniczym zostanie rozegranych na arenie międzynarodowej, trzy w Londynie, jeden w Meksyku i jeden w Niemczech.

Arizona Cardinals powrócą do gry w Mexico City, gdzie w 2005 roku rozegrali pierwszy mecz NFL poza Stanami Zjednoczonymi w sezonie zasadniczym.

The Green Bay Packers wyruszą w swoją pierwszą międzynarodową trasę, stając się 32. drużyną NFL, która gra w Londynie od 2007 roku. New Orleans Saints zagrają w Anglii po raz trzeci, dwukrotnie wygrywając przy poprzednich okazjach. Jaguary w Jacksonville ogłosili wcześniej, że zagrają u siebie na stadionie Wembley w 2022 roku.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy gościć pięć turniejów poza Stanami Zjednoczonymi w 2022 roku i dziękujemy klubom za ich nieustające zaangażowanie w rozwój gry na arenie międzynarodowej” – powiedział Peter O’Reilly, wiceprezes NFL ds. biznesu klubowego i wydarzeń ligowych. W oświadczeniu. „Nasi fani w Niemczech, Meksyku i Wielkiej Brytanii czekają, aby zobaczyć najlepsze nazwiska i największe gwiazdy w lidze oraz cieszyć się niesamowitą serią wydarzeń”.

Międzynarodowa seria w przyszłym sezonie to pierwszy powrót NFL do Niemiec po rozegraniu pięciu meczów przedsezonowych w latach 1990-1994.

READ  Stan wzywa do szczepienia przeciwko polio w nowojorskich ściekach

W latach 1991-2007 kraj ten miał kilka miast-gospodarzy dla drużyn w zagranicznych turniejach NFL (Światowa Liga Futbolu Amerykańskiego, NFL Europa i NFL Europa), chociaż Monachium nie było jednym z nich.

W zeszłym sezonie NFL wznowiło swoją coroczną międzynarodową serię po uchyleniu serii 2020 związanych z ograniczeniami podróży związanych z wirusem Corona. W październiku na stadionie Tottenham Hotspur w Londynie odbyły się dwa mecze: Atlanta Falcons pokonały New York Jets, a tydzień później zwycięstwo Jaguarów nad Miami Dolphins. Ten ostatni jest 30. meczem NFL w Londynie od początku serii w 2007 roku.

Właściciele NFL w zeszłym roku zatwierdzili rezolucję gwarantującą cztery mecze międzynarodowe na sezon rozpoczynający się w 2022 roku w Wielkiej Brytanii, Meksyku i Niemczech. W rezolucji stwierdzono również, że każda drużyna NFL musi grać za granicą przynajmniej raz na osiem lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.