Tedowi DiBiase Jr., oskarżonemu o sześć zarzutów oszustwa elektronicznego, grozi dziesiątki lat więzienia

W 2021 roku rodzina DiBiase została zobowiązana do zwrotu milionów dolarów na rzecz stanu Mississippi (wraz z rozgrywającym NFL Brettem Favre i kilkoma innymi) w ramach programu defraudacji, w ramach którego ponad 77 milionów dolarów z funduszy federalnych zostało przeznaczonych dla rodzin w potrzebie, bezprawnie je wydając lub sprzeniewierzając.Dziś rano federalny akt oskarżenia Nie uszczelnione Okazało się, że Ted DiBiase Jr. jest oskarżony między innymi o sześć zarzutów oszustwa elektronicznego i cztery zarzuty prania brudnych pieniędzy. Każde oskarżenie o oszustwo internetowe zagrożone jest karą maksymalnie 20 lat więzienia, a każde oskarżenie o pranie brudnych pieniędzy zagrożone jest karą maksymalnie 10 lat więzienia.

Pełną listę zarzutów wobec byłej gwiazdy WWE możecie przeczytać poniżej:

Federalny akt oskarżenia rozpieczętowany dzisiaj w Mississippi oskarża byłego zawodowego zapaśnika o sprzeniewierzenie milionów dolarów z federalnych funduszy bezpieczeństwa przeznaczonych dla potrzebujących rodzin i osób o niskich dochodach w Mississippi.

Według dokumentów sądowych Theodore Marvin DiBiase Jr., lat 40, z Madison, wraz ze współspiskowcami Johnem Davisem, Kristi Webb, Nancy New i innymi, rzekomo w nieuczciwy sposób uzyskali fundusze federalne – w tym z Programu pomocy żywnościowej Emergency Assistance Program (TEFAP ) i Program Tymczasowej Pomocy Potrzebującym Rodzinom (TANF) – który sprzeniewierzyli na własny użytek i korzyść.

Davis był dyrektorem wykonawczym Departamentu Usług Społecznych Mississippi (MDHS). W ramach rzekomego programu, po przekazaniu funduszy federalnych MDHS, Davis polecił MDHS przekazać fundusze dwóm organizacjom non-profit, North Mississippi Family Resource Center Inc. (FRC) i Mississippi Community Education Center (MCEC), które były obsługiwane odpowiednio przez Webb i New. Następnie Davis rzekomo polecił Webbowi i Newowi przyznanie fikcyjnych kontraktów różnym osobom i podmiotom rzekomo świadczącym usługi społeczne, w tym co najmniej pięć fikcyjnych kontraktów przyznanych DiBiase, Priceless Ventures LLC i Familiae Orientem LLC.

Jak zarzucono w akcie oskarżenia, w ramach tych fałszywych umów FRC i MCEC przekazały DiBiase i jego firmom miliony dolarów z funduszy federalnych z MDHS na usługi społeczne, których DiBiase nie miał i nie zamierzał świadczyć. DiBiase rzekomo wykorzystał te federalne pieniądze między innymi na zakup samochodu i łodzi oraz na zaliczkę na dom.

DiBiase został oskarżony o jeden zarzut spisku w celu popełnienia oszustwa elektronicznego i popełnienia kradzieży związanej z programami otrzymującymi fundusze federalne, sześć zarzutów oszustwa elektronicznego, dwa zarzuty kradzieży związane z programami otrzymującymi fundusze federalne oraz cztery zarzuty prania pieniędzy. Jeśli zostanie skazany, grozi mu maksymalny wyrok pięciu lat więzienia za spisek, maksymalny wyrok 20 lat więzienia za każde oszustwo elektroniczne i maksymalny wyrok 10 lat więzienia za każdą kradzież związaną z oprogramowaniem, które otrzyma fundusze federalne. Pieniądze i wszelkie przestępstwa związane z praniem brudnych pieniędzy.

Zastępca prokuratora generalnego Kenneth A. Biuro Inspektora Generalnego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS-OIG), odpowiedzialny agent specjalny Dax Roberson z Departamentu Rolnictwa, Biuro Generalnego Inspektora (USDA-OIG) oraz odpowiedzialny agent specjalny James E. ogłosiło Biuro Śledcze IRS (IRS-CI) w biurze terenowym w Atlancie.

FBI, HHS-OIG, USDA-OIG i IRS-CI prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Adwokaci Adrienne E. Rosen z Wydziału ds. Prania Pieniędzy i Odzyskiwania Aktywów Wydziału Karnego, Adwokat Della Centilis z Wydziału Oszustw Wydziału Karnego oraz Asystenci Adwokatów USA Dave Fulcher i John Minardi z Południowego Dystryktu Mississippi prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Akt oskarżenia to tylko zarzut. Wszystkich oskarżonych uważa się za niewinnych, dopóki wina nie zostanie udowodniona ponad uzasadnioną wątpliwość w sądzie.

Rzekoma kradzież milionów dolarów od potrzebujących ludzi, aby kupić sobie łódź i dom, jest całkowitym oszustwem, jeśli tak naprawdę się stało.

READ  Książę Harry odmawia udziału w koronacji króla Karola

Przyniesiemy wam więcej informacji na temat tej historii, tak jak ją mamy, Cagesiders.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.