Tej nocy wszystkie oczy będą skierowane na Tua Tagovailoa

Obrazy Getty

Czasami w NFL okoliczności kumulują się, by stworzyć moment intensywnego zainteresowania, z powodów niekoniecznie związanych z rywalizacją, która będzie się toczyć między drużynami na boisku.

Dzisiaj rozgrywający delfinów Toa Tagoviloa Wrócił do gry w piłkę po przerażającym momencie 24 dni temu w Cincinnati, kiedy stracił przytomność po uderzeniu głową w trawę. Wreszcie zostawiony na noszach.

Powrót właśnie odbywał się w czasie największej oglądalności. na mnie Niedzielna noc piłka nożna. przeciwko Pittsburgh Steelers.

Co gorsza, kontuzja wystąpiła cztery dni po powrocie Toa na mecz, pomimo wyraźnych oznak tego, co zmieniony protokół wstrząsu mózgu oficjalnie nazywa teraz „ataksją”. Po dochodzeniu NFL i NFL Players Association zgodziły się nie zgodzić, czy protokół był przestrzegany, ze starannie sformułowanym oświadczeniem, które pozwoliło lidze twierdzić, że wszystko jest w porządku, a związek argumentuje, że wszystko poszło tak, jak powinno.

Niezależnie od konsekwencji tego, czy Tua doznał czegoś innego niż kontuzja pleców 25 września, protokół został zmieniony, aby zapewnić, że w przyszłości nie będzie sytuacji, w której wszyscy oprócz lekarzy i graczy będą uważać, że gracz nie powinien być gra.

Choć po prostu woli nie być twarzą o zwiększonej wrażliwości na urazy głowy (i wyjaśnił to Marii Taylor z Noc piłki nożnej w Ameryce że nie chce mieć nic wspólnego z dołączeniem swojego imienia do nowej zasady), obecnie nie można nie myśleć o Tua, gdy myśli się o wstrząśnieniach mózgu, a obecnie nie można nie myśleć o wstrząśnieniach, gdy myśli się o Tua.

Biorąc pod uwagę, że w dwóch kolejnych meczach zaabsorbował tarcie, które spowodowało, że jego głowa uderzyła o ziemię, wszyscy będą tego wieczoru obserwować, czy to się powtórzy, a jeśli tak, to jak się tym zająć. W rzeczywistości niektórzy ludzie będą śledzić grę bez żadnego zainteresowania ruchem poza wiedzą, czy Tua ma inny rzeczywisty lub potencjalny wstrząs mózgu.

READ  Gary Sanchez popiera Miguela Andujara po żądaniu handlu Yankees

Czy to prawda czy fałsz? Nie miało znaczenia. to się stanie. Nieodłączny i organiczny dramat sytuacji spodoba się gumowym klikaczom. Tak łączy się większość ludzi.

Najbardziej palącym pytaniem jest, czy będzie w stanie uchronić się przed kontaktem, który może spowodować, że ponownie uderzy głową o trawę. Oznacza to między innymi rozwijanie chęci wyrzucenia piłki, a nie czekanie na otwarcie odbiorcy.

„Zawsze byłem kimś, kto próbuje coś osiągnąć”, powiedział Toa dziennikarzom na początku tego tygodnia. „Jakby to zawsze było w moim umyśle, jeśli wolisz. Wyrzucanie piłki nie było czymś, co robiłem w przeszłości naprawdę dobrze, ponieważ staram się grać. Więc po prostu ucz się z tego – jeśli jej tam nie ma, to jest w porządku, aby to wyrzucić. To moja długowieczność po prostu bycie graczem. Środek jest dla tej drużyny i nie próbuję robić czegoś z niczego.

Zobaczymy, czy uda mu się dokonać tej zmiany w środku bitwy. Gdyby nie mógł, wzrosłoby ryzyko kolejnej potencjalnej kontuzji głowy. I można się zastanawiać, ile wstrząsów mózgu będzie w stanie wytrzymać, zanim lekarze lub jego rodzina ostatecznie interweniują.

„To było trochę trudne dla mojego taty” – powiedziała właśnie Maria Taylor. „Moi rodzice byli – mieli mi wiele rzeczy do powiedzenia przed kontuzją, potem rzeczy w szpitalu, a potem przechodzą przez proces wywiadu, idą do lekarzy drugiej opinii. Dla mnie kocham piłkę nożną ”.

Chociaż nie wyszedł od razu i nie powiedział tego, wygląda na to, że zaczyna wywierać presję ze strony rodziców, by nie myśleli, żeby się nie bawić. To coraz częstsze pytanie dla piłkarzy na każdym poziomie. Każdy rodzic, który pogodził się z uczuciami, których moi rodzice właśnie doświadczyli w Cincinnati 29 września, będzie chciał, bardziej niż cokolwiek innego, nigdy więcej nie czuć się w ten sposób.

READ  Chicago Cubs wymienia Chrisa Martina z Los Angeles Dodgers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.