Teleskop Jamesa Webba wysyła nowy obraz gwiazdy

Nowy teleskop Jamesa Webba NASA osiągnął kolejny kamień milowy w osiowaniu i wysłał jak dotąd najczystszy obraz gwiazdy.

powiedział Thomas Zurbuchen, zastępca administratora NASA Science Mission Directorate w Waszyngtonie. „Dzisiaj możemy powiedzieć, że projekt odniesie sukces”.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wystrzelony z Gujany Francuskiej w Boże Narodzenie, aby zastąpić stary Teleskop Hubble’a i rozpoczął długi proces ustawiania 18 segmentów lustra w styczniu.


Ameryka zmienia się szybciej niż kiedykolwiek! Dodaj Zmień Amerykę do pliku Facebook lub Świergot Kanał, aby pozostać na bieżąco z wiadomościami.


11 marca teleskop był w stanie zakończyć fazę wyrównania zwierciadła zwaną „precyzyjną gradacją”, ten Piąty z siedmiu Etapy, przez które musi przejść James Webb Zanim będziesz mógł robić zdjęcia w całości przy użyciu światła ultrafioletowego.

W ramach subtelnego gradientu Webb zrobił zdjęcie jasnej gwiazdy oddalonej o milion mil od Ziemi z kilkoma innymi galaktykami i gwiazdami widocznymi w tle.

W zeszłym miesiącu Webb wykonał swój pierwszy zestaw lustrzanych odbić gwiazdy znajdującej się znacznie bliżej w gwiazdozbiorze Wielkiej Niedźwiedzicy.

W oświadczeniu NASA potwierdziła, że ​​obraz był testowym obrazem działania 18 klipów Web Mirror i nie jest oficjalną obserwacją naukową.

Chociaż NASA potwierdziła, że ​​teleskop nie będzie w stanie robić zdjęć, tak jak został zaprojektowany przez kilka kolejnych miesięcy, zdjęcie testowe pokazuje, że Webb jest na dobrej drodze do robienia migawek, które pogłębią naukowe zrozumienie wszechświata.

„Ustawiliśmy teleskop i skupiliśmy go całkowicie na gwieździe, a osiągi są powyżej specyfikacji. Jesteśmy podekscytowani tym, co to oznacza dla nauki” – powiedział Ritva Keski Koha, zastępca dyrektora Webb Optical Telescope Element dla NASA Goddard. Powiedział w oświadczeniu. „Teraz wiemy, że zbudowaliśmy odpowiedni teleskop”.


Przeczytaj więcej historii o zmianie Ameryki

Mars Helicopter NASA będzie nadal latał na Czerwonej Planecie

READ  Mars Reconnaissance Orbiter NASA robi zdjęcia chińskiego łazika z kosmosu

Odkryto ogromną planetę na orbicie wokół dwóch najniebezpieczniejszych i największych gwiazd we wszechświecie

NASA mówi ogromny, „potencjalnie niebezpieczny” steryd włamie się na orbitę ziemską w przyszłym tygodniu

Naukowcy spodziewają się, że Ziemia rozwinie pierścienie jak Saturn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.