Temat 42: Sędzia Federalny tymczasowo zawiesza administrację Bidena za zakończenie epidemii imigracji

23 maja administracja Bidena była na dobrej drodze do zakończenia tzw. Urzędu Zdrowia Publicznego, rozdział 42, który został skrytykowany zarówno przez Republikanów, jak i Demokratów. Ten ruch umożliwia funkcjonariuszom straży granicznej repatriację migrantów do Meksyku lub ich krajów ojczystych z powodu kryzysu zdrowia publicznego.

Poniedziałkowe orzeczenie sędziego Roberta Summerhase, że organ ds. zdrowia publicznego jest na miejscu, prawdopodobnie nie zmieni sytuacji w terenie, ale może wrzucić klin w dalsze plany administracji.

Ponad 20 stanów zwróciło się do sądu o wstrzymanie administracji od ukończenia rozdziału 42, a w zeszłym tygodniu zwróciło się do sądu o natychmiastową interwencję. Sądownictwo, które sprzeciwiło się prośbie, odmówiło komentarza w poniedziałek.

„Sąd omawiał wniosek o zabezpieczenie tymczasowe [ECF No. 24] Złożone przez powodów. Z przyczyn wskazanych w rejestrze sąd uznał zamiar uwzględnienia wniosku. Strony określą szczegółowe warunki nakazu zawieszenia i prób osiągnięcia porozumienia” – napisał w poniedziałek Summerhaus.

„Pochwalamy sąd za zaakceptowanie naszej prośby o tymczasowy nakaz zachowania tytułu 42” – powiedział w oświadczeniu prokurator generalny stanu Arizona Mark Bronovich. „Kierownictwo firmy Biden nie może rażąco ignorować obowiązujących przepisów i wymaganych procedur administracyjnych”.

„W sprawie pierwotnie złożonej przez Missouri, Luizjanę i Arizonę, nasze biuro uzyskało tymczasowy nakaz zachowania tytułu 42. To ogromne zwycięstwo dla bezpieczeństwa granic, ale walka trwa” – napisał na Twitterze prokurator generalny stanu Missouri Eric Schmidt.

Teksas również złożył osobny pozew o uchylenie decyzji w tytule 42. Sędzia federalny w Teksasie nie wydał jeszcze orzeczenia w tej sprawie.

Ta historia została zaktualizowana o więcej szczegółów.

READ  Teleskop Jamesa Webba wykrywa cząsteczki organiczne w odległej galaktyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.