Ten zestaw programistyczny dla systemu Windows to Mac Mini dla świata komputerów PC

Obraz artykułu zatytułowanego Ten zestaw deweloperski systemu Windows to komputer Mac Mini w świecie komputerów PC

Apple odniósł wielki sukces dzięki chipsetom z serii M. Te SoC zasilają teraz prawie całą linię komputerów Mac firmy, od oryginalnego i wydajnego M1 do potężnego M1 Ultra. Ale Apple nie jest jedyną firmą, która przygląda się sprzętowi opartemu na architekturze Arma. Microsoft również chce i chce popchnąć rozwój Arm na Windows. Dlatego firma wypuściła swój pierwszy komputer stacjonarny oparty na ramieniu: Zestaw deweloperski Windows 2023.

Pakiet deweloperski o nazwie kodowej Project Volterra to maszyna oparta na ramieniu, napędzana procesorem Snapdragon 8cx Gen 3 z odpowiednim procesorem graficznym Adreno. Jest wyposażony w 32 GB pamięci RAM LPDDR4x, 512 GB pamięci flash NVMe i wiele portów, w tym dwa porty USB-C 3.2 Gen 2, trzy USB-A 3.2 Gen 2, Mini DisplayPort i port Ethernet. W urządzeniu wbudowana jest również jednostka NPU (Neural Processing Unit), która pomaga zasilać urządzenie-Programy do nauki i sztuczna inteligencja.

Wszystkie te specyfikacje kosztują zaledwie 599 USD, co sprawia, że ​​zestaw Windows Dev Kit 2023 jest o 100 USD tańszy niż Apple M1 Mac mini. To urządzenie jest oczywiście wyposażone w układ M1, z ośmiordzeniowym procesorem i procesorem graficznym, a także z 16-rdzeniowym procesorem. Jednak ma tylko 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej, połowę pamięci Volterry i czwarty pamięć. Porty są jednak w porządku: Ethernet, dwa porty Thunderbolt USB-C 4, dwa porty USB-A 3.1 Gen 2, HDMI i gniazdo słuchawkowe.

Oczywiście specyfikacje na papierze to nie wszystko. Apple zademonstrowało możliwości M1 od czasu jego wprowadzenia, nawet przy podstawowych specyfikacjach, takich jak 8 GB pamięci RAM. W teście M1 znacznie przewyższa Snapdragon 8cx Gen 3. Porównuje się nawet z systemem Windows na maszynie wirtualnej: M1 wygrywa test jednordzeniowy i prawie dorównuje 8cx Gen 3 w wielordzeniowym.

Jednak w przypadku mini urządzenia opartego na architekturze Arm z systemem Windows zestaw deweloperski jest interesującą opcją, nawet jeśli nie jest przeznaczony do celów Jesteś. Microsoft sprzedaje ten produkt tylko twórcom oprogramowania, chociaż każdy może go kupić. Nie musisz udowadniać, że tworzysz oprogramowanie, co oznacza, że ​​nie musisz płacić żadnej kwoty Opłata 19 USD za utworzenie konta programisty.

Jednak ten produkt jest przeznaczony dla programistów do testowania i tworzenia oprogramowania przy użyciu architektury Arm. Arm szybko się rozwija, ale wciąż istnieje wiele aplikacji i gier, które nie są zoptymalizowane ani kompatybilne z platformą. Tworząc atrakcyjną pulę programistów, Microsoft stara się zwiększyć odsetek natywnych aplikacji ARM

Niewiele na rynku konkuruje z tego typu maszyną ramieniową. Możesz spojrzeć na coś takiego Beelink GTR 5 (która kosztuje 900 USD, ale można ją znaleźć za znacznie niższą cenę), ale obsługuje AMD Ryzen 9 5900HX. Jeśli chodzi o działanie oparte na dźwigni, w tej obudowie i możliwościach zasilania jedynym innym urządzeniem w tej klasie jest tak naprawdę M1 Mac mini.

Nawet jeśli nie było to zamiarem Microsoftu, wkrótce powinniśmy zobaczyć, jak recenzenci techniczni przeprowadzają testy porównawcze zestawu deweloperskiego, aby zobaczyć, jak wypada jako komputer typu mainframe. Jeśli opinia jest pozytywna, być może Microsoft w przyszłości wypchnie produkt konsumentom. Chciałbym zobaczyć na rynku prawdziwego konkurenta dla Maca mini.

Zestaw Windows Dev Kit jest dostępny w Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.s.

READ  Amazon udostępnia „Mass Effect Legendary Edition” i ponad 30 innych gier za darmo podczas Prime Day

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.