Terrence Crawford zatrzymuje Davida Avanesiana, by zachować pas wagi półśredniej

Jedna dynamiczna kombinacja pokazała, że ​​Terrence „Bud” Crawford nadal jest jednym z najlepszych funtów w boksie.

Crawford znokautował Davida Avanesiana przez TKO szóstej rundy w sobotę w CHI Health Center w Omaha w Nebrasce, przed awanturniczą publicznością z rodzinnego miasta. Cios z lewej strony, a następnie podręcznik z prawej, położył Avanesian na plecach, szybko kończąc ciężką walkę z Crawfordem.

Dzięki wygranej Crawford zachował tytuł WBO wagi półśredniej.

„Zacząłem przyspieszać, postawiłem stopę i złapałem go hakiem” – powiedział Crawford w wywiadzie dla BLK Prime po walce.

Crawford (39-0, 30 KO) zaczął powoli od Avanesian (29-4-1, 17 KO). W pierwszej rundzie rosyjski pretendent trafił prawą ręką, która była najważniejszym ciosem w walce. Znany ze zmiany pozycji, Crawford zaczął od tradycyjnej pozycji, zanim przeszedł na pozycję południowej łapy po wczesnym sukcesie Avanesian z podobną taktyką.

Kiedy Crawford zaczął prowadzić prawą ręką, zdecydował się na walkę.

Podczas gdy Avanesian czasami z powodzeniem szedł po Crawford i zmniejszał odległość między nimi, Crawford taktycznie wykorzystywał swoje ciosy i stopy, aby zachować przestrzeń do uderzenia przeciwko twardemu przeciwnikowi.

35-latek z Omaha powiedział, że nie był zaskoczony podejściem Avanesian.

„Wiedzieliśmy już, co przyniesie do stołu” – powiedział później Crawford. „Wiedzieliśmy, że będzie jeździł tam iz powrotem z ortodoksji na południe. Wiedzieliśmy, że zamierza się ze mną skonfrontować. Wiedzieliśmy, że będzie na mnie naciskał”.

W piątej rundzie Crawford zwiększył moc uderzeń i oparł się na serii cięć podbródkowych z Avanesianem w środku. W ostatniej minucie rundy 5 Crawford wykonał kontratak lewym górnym cięciem, po czym zakończył walkę prawym hakiem z góry.

Było to dziesiąte zwycięstwo Crawforda z rzędu po przerwie.

„Właśnie rozgrzewałem poprzednie rundy” – powiedział Crawford. „Mój trener [trainer Brian McIntyre] Powiedz mi, mogę tam usiąść, jeśli mi wygodnie i wybierać ujęcia.

READ  NFL staje się pierwszą dużą ligą sportową w USA, która porzuciła protokoły Covid-19

Sobotnia noc była pierwszą walką Crawforda od listopada 2021 roku, kiedy pokonał Shawna Portera w Las Vegas w obronie tytułu. W ciągu kilku miesięcy, które upłynęły od tamtego meczu, Crawford skupił się na starciu z Errolem Spence Jr., swoim długoletnim rywalem, który obecnie posiada trzy pozostałe pasy w dywizji 147 funtów.

Crawford opuścił awanse na najwyższym poziomie po pokonaniu Portera, by walczyć ze Spence’em, który walczy o Premier Boxing Champions. Według Mike’a Coppingera z ESPN, Spence i Crawford zgodzili się na wstępne warunki potencjalnej walki, zanim rozmowy na temat niektórych technicznych aspektów walki, w tym wydatków netto, zostały rozproszone. Gdy ta walka się nie powiodła, Crawford podpisał umowę z BLK Prime, która będzie promować walkę między byłym mistrzem wagi półśredniej Adrianem Bronerem a Ivanem Redkaczem w 2023 roku, ogłosiła w sobotę.

Crawford powiedział, że zarobił 10 milionów dolarów walcząc z Avanesianem.

Spence, który powiedział w mediach społecznościowych, że miał wypadek samochodowy, powiedział, że nadal jest zainteresowany meczem, który wielu fanów boksu chce zobaczyć od lat. Zapytany o to bezpośrednio, Crawford był niejasny co do swoich planów, ale wydawał się otwarty na taką możliwość po wielkim koncercie przed swoimi największymi fanami.

„To była jedna umowa [with BLK Prime]— powiedział Crawford. „Mam nadzieję, że przejdziemy do deski kreślarskiej i te wielkie walki odbędą się w najbliższej przyszłości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.