Tesla zawiesza produkcję fabryczną w Szanghaju na cztery dni z powodu ograniczeń COVID

SZANGHAJ, 28 marca (Reuters) – amerykański producent samochodów Tesla (TSLA.O) Zawiesi produkcję w swoim zakładzie w Szanghaju na cztery dni po tym, jak centrum finansowe poinformowało w niedzielę, że zostanie zamknięte w dwóch fazach w celu masowych testów na COVID 19, powiedziały dwie osoby zaznajomione z tą sprawą.

Ludzie mówili, że firma powiadomiła swoich pracowników i dostawców o przeprowadzce.

Jedno ze źródeł podało, że firma początkowo próbowała stworzyć zamkniętą pętlę, aby kontynuować produkcję i wezwała pracowników w niedzielę. Dodał jednak, że pozwolił im odejść tego wieczoru po tym, jak uznała, że ​​nie ma dla nich wystarczającej ilości zapasów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Tesla odmówił komentarza, czy produkcja została zawieszona. W oświadczeniu dla agencji Reuters powiedziała, że ​​zawsze stara się wypełniać swoje obowiązki w zakresie zapobiegania epidemii i uważa, że ​​działania Szanghaju w sprawie COVID-19 pomogły położyć podwaliny pod przyszły rozwój miasta.

Szanghaj w niedzielę powiedział, że zamknie miasto w dwóch fazach, aby przeprowadzić testy COVID-19 przez okres dziewięciu dni.

Ciężarówka przewozi nowe samochody Tesli w fabryce w Szanghaju w Chinach, 13 maja 2021 r. REUTERS / Aly Song / File Photo

Władze zapowiedziały, że na potrzeby ćwiczenia podzielą Szanghaj na dwie części, wykorzystując jako przewodnik rzekę Huangpu, która przepływa przez miasto.

Fabryka Tesli znajduje się w dzielnicy Lingang w Pudong New District, która jest częścią pierwszej fazy przestoju Szanghaju. Zamknięcie rozpoczęło się wczesnym poniedziałkiem i ma potrwać do piątku rano.

Już w połowie marca Tesla zawiesiła produkcję w swoim zakładzie w Szanghaju na dwa dni po tym, jak miasto wprowadziło ścisłą kontrolę ruchu i przeprowadziło masowe testy. Czytaj więcej

Jej fabryka w Szanghaju produkuje samochody na rynek chiński i jest również ważnym centrum eksportowym do Niemiec i Japonii. Według Chińskiego Stowarzyszenia Samochodów Osobowych w lutym dostarczono 56 515 pojazdów, w tym 33 315 na eksport.

READ  Twitter przyjmuje toksyczne tabletki antykoncepcyjne, aby powstrzymać przejęcie Elona Muska

Daje to średnio około 2018 pojazdów dziennie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Zhang Yan i Brendy Goh) Montaż przez Himani Sarkar i Jerry Doyle

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.