Tesla zawiesza produkcję fabryczną w Szanghaju na cztery dni z powodu ograniczeń COVID

SZANGHAJ, 28 marca (Reuters) – amerykański producent samochodów Tesla (TSLA.O) Zawiesi produkcję w swoim zakładzie w Szanghaju na cztery dni po tym, jak centrum finansowe poinformowało w niedzielę, że zostanie zamknięte w dwóch fazach w celu masowych testów na COVID 19, powiedziały dwie osoby zaznajomione z tą sprawą.

Ludzie mówili, że firma powiadomiła swoich pracowników i dostawców o przeprowadzce.

Jedno ze źródeł podało, że firma początkowo próbowała stworzyć zamkniętą pętlę, aby kontynuować produkcję i wezwała pracowników w niedzielę. Dodał jednak, że pozwolił im odejść tego wieczoru po tym, jak uznała, że ​​nie ma dla nich wystarczającej ilości zapasów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Tesla odmówił komentarza, czy produkcja została zawieszona. W oświadczeniu dla agencji Reuters powiedziała, że ​​zawsze stara się wypełniać swoje obowiązki w zakresie zapobiegania epidemii i uważa, że ​​działania Szanghaju w sprawie COVID-19 pomogły położyć podwaliny pod przyszły rozwój miasta.

Szanghaj w niedzielę powiedział, że zamknie miasto w dwóch fazach, aby przeprowadzić testy COVID-19 przez okres dziewięciu dni.

Ciężarówka przewozi nowe samochody Tesli w fabryce w Szanghaju w Chinach, 13 maja 2021 r. REUTERS / Aly Song / File Photo

Władze zapowiedziały, że na potrzeby ćwiczenia podzielą Szanghaj na dwie części, wykorzystując jako przewodnik rzekę Huangpu, która przepływa przez miasto.

Fabryka Tesli znajduje się w dzielnicy Lingang w Pudong New District, która jest częścią pierwszej fazy przestoju Szanghaju. Zamknięcie rozpoczęło się wczesnym poniedziałkiem i ma potrwać do piątku rano.

Już w połowie marca Tesla zawiesiła produkcję w swoim zakładzie w Szanghaju na dwa dni po tym, jak miasto wprowadziło ścisłą kontrolę ruchu i przeprowadziło masowe testy. Czytaj więcej

Jej fabryka w Szanghaju produkuje samochody na rynek chiński i jest również ważnym centrum eksportowym do Niemiec i Japonii. Według Chińskiego Stowarzyszenia Samochodów Osobowych w lutym dostarczono 56 515 pojazdów, w tym 33 315 na eksport.

READ  Akcje walczą, ponieważ obniżka stóp procentowych w Chinach obniża ceny ropy

Daje to średnio około 2018 pojazdów dziennie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Zhang Yan i Brendy Goh) Montaż przez Himani Sarkar i Jerry Doyle

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.