Test Netflix pozwoli członkom płacić za udostępnianie haseł użytkowników

Netflix Wkrótce rozpocznie test, który pozwoli posiadaczom podstawowych kont na uiszczenie dodatkowych opłat użytkownikom spoza ich domu – jest to nowa próba rozwiązania problemu nielegalnego udostępniania haseł przez firmę.

według Warunki korzystania z usługi NetflixKonto klienta „nie może być udostępniane osobom spoza Twojego gospodarstwa domowego”. Po latach przymykania oczu na zachowania związane z udostępnianiem haseł, które wykraczają poza ten wymóg, firma w zeszłym roku Uruchom ograniczony test, który prosi użytkowników o podanie danych logowania do konta Jako sposób na skłonienie freelancerów do płacenia za własne konta.

Teraz, w nadchodzącym teście, który zostanie uruchomiony w trzech krajach — Chile, Kostaryce i Peru — Netflix pozwoli użytkownikom, którzy dzielą swoje konta z osobami spoza rodziny, na zrobienie tego „łatwo i bezpiecznie, a jednocześnie płacą więcej”, według Chengyi Long. dyrektor ds. innowacji produktowych w Netflix. Nowe opcje zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych kilku tygodni we wszystkich trzech krajach (i mogą, ale nie muszą, wykraczać poza te rynki).

„Zawsze ułatwialiśmy osobom mieszkającym razem udostępnianie swoich kont Netflix dzięki funkcjom takim jak oddzielne profile i wiele transmisji w naszym planie Standard i Premium” – napisał Long. Post na blogu o teście. „Chociaż były one niezwykle popularne, spowodowały również pewne zamieszanie dotyczące tego, kiedy i jak można udostępniać Netflix. W rezultacie konta są dzielone między rodziny – co wpływa na naszą zdolność do inwestowania w nowe wspaniałe programy telewizyjne i filmy dla naszych członków.”

Dzięki funkcji Dodaj dodatkowego członka członkowie z planami Netflix Standard i Premium będą mogli dodać konta podrzędne dla maksymalnie dwóch osób, z którymi nie mieszkają, każda z własnym profilem, osobistymi rekomendacjami, loginem i hasłem — za mniej niż koszt osobnego planu Netflix.

W krajach testowych dodanie członka podrzędnego kosztuje 2380 CLP w Chile, 2,99 USD w Kostaryce i 7,9 PEN w Peru. Oto rozkład cen planów Netflix w każdym kraju:

READ  Powrót Bette Midler, Sarah Jessiki Parker, Kathy Najmi
Kraj podstawowa standard doskonały Dodatkowy członek
Peru 24,9 pióra 34,9 pióra 44,9 pióra 7,9 pióra
Kostaryka 8,99 USD 12,99 USD 15,99 USD 2,99 USD
Chile 5940 CLP 8320 CLP 10700 CLP 2380 CLP

Podobnie jak w przypadku innych testów wykonywanych przez urządzenie do przesyłania strumieniowego, nie ma gwarancji, że opcja płatności dla osób spoza rodziny stanie się stałą częścią usługi. „Będziemy pracować nad zrozumieniem korzyści płynących z tych dwóch funkcji dla członków w tych trzech krajach, zanim wprowadzimy zmiany w innych miejscach na świecie” – napisał Long w poście.

Ponadto Netflix testuje możliwość umożliwienia subskrybentom przenoszenia profili użytkowników na nowe konta, co ułatwi osobom zaangażowanym w korzystanie z haseł płacenie za własne plany. Członkowie w trzech krajach testowych mogą zezwolić osobom, które współdzielą swoje konta, na przesyłanie informacji profilowych na nowe konto lub subkonto dodatkowego członka, zachowując jednocześnie historię przeglądania, Moją listę i informacje o osobistych rekomendacjach.

Na trzech rynkach testowych w ciągu najbliższych kilku tygodni Netflix powiadomi członków, którzy dzielą swoje konto poza gospodarstwem domowym, o nowych opcjach. Członek może być zobowiązany do weryfikacji swojego konta tylko wtedy, gdy urządzenie spoza jego gospodarstwa domowego zalogowało się do konta; Netflix może następnie poprosić użytkownika o zweryfikowanie logowania z urządzenia, wysyłając kod weryfikacyjny.

Netflix zakończył 2021 z 221,8 mln łącznie płacących abonentów na całym świecie. Spośród nich 75,2 mln (34% całości) znajdowało się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.