Test wskazuje, że uszkodzony kabel może być przyczyną stopienia złączy RTX 4090.

Powiększenie / Zasilacz RTX 4090 zasila cztery 8-stykowe złącza zasilania do jednego 12-woltowego złącza.

Sam Machkovich

Na początku tego tygodnia dwóch użytkowników Reddita poinformowało, że złącza zasilania dla nowych, drogich procesorów graficznych Nvidia GeForce RTX 4090 częściowo się stopił I że Nvidia przygląda się problemowi. Od tego czasu co najmniej dziewięciu dodatkowych użytkowników Reddit opublikowało ten sam problem z 16-stykowym złączem zasilania (wątek, który gromadzi wszystkie informacje o problemie, to tutaj).

Jest również właścicielem Igora Walusicka z Igor’s Lab w języku niemieckim za sprzęt Wykonaj dodatkowe testyKabel zasilacza (zamiast GPU lub złącza 12VHPWR) może być odpowiedzialny za problemy, powiedział. Adapter, który najwyraźniej został wyprodukowany przez firmę o nazwie Astro Dostarczany przez Nvidię wszystkim jej partnerom na płycie, wykorzystuje „w sumie cztery grube przewody 14AWG rozmieszczone w sumie na sześciu stykach”, z cienką podstawą lutowniczą, która, jak twierdzi Wallossek, może zostać łatwo uszkodzona, gdy kable są przesuwane lub zginane.

Lut wewnątrz kabla zasilacza Nvidia może ulec uszkodzeniu, jeśli kable zostaną zbytnio poruszone lub zgięte.
Powiększenie / Lut wewnątrz kabla zasilacza Nvidia może ulec uszkodzeniu, jeśli kable zostaną zbytnio poruszone lub zgięte.

„Jeśli dwa zewnętrzne przewody pękną, w najgorszym przypadku cały prąd w środku przepływa przez dwa pozostałe przewody” – napisał Walusick. „Faktu, że robi się naprawdę gorąco, nie trzeba osobno wyjaśniać”.

Kabel adaptera Nvidia w przeciwieństwie do kabla 12VHPWR dostarczanego z Be Quiet! Zasilacz Dark Power Pro 13, jeden z nielicznych najnowszych Modele zasilaczy ATX 3.0 Używając kabla 12VHPWR, który łączy się bezpośrednio z zasilaczem, zamiast polegać na transformatorze. Kabel jest grubszy niż ten w przejściówce Nvidii, ponieważ każdy pin ma swój własny przewód, ale jest też zimny i dostarcza niezawodne zasilanie do GPU.

Wallossek powiedział również, że Nvidia poprosiła swoich partnerów o przesłanie wszystkich dotkniętych kart do Nvidii w celu dalszego zbadania i przetestowania. Zapytaliśmy Nvidię o ten problem i dochodzenie na początku tego tygodnia i zaktualizujemy, jeśli otrzymamy nowe informacje.

READ  Najlepsze oferty weekendowe: Pixel 6 Pro, słuchawki Beats, Fitbit Trackers i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.