Tim Burton mówi, że może już nigdy nie pracować dla DisneyaCNN

Tim Burton Opowiada o swojej poprzedniej współpracy z Disneyem, mówiąc, że jest mało prawdopodobne, aby w przyszłości wrócił do firmy jako dyrektor.

Reżyser w weekend był na festiwalu Lumiere we Francji, gdzie otrzymał honorową nagrodę Prix Lumière. Przemawiał na konferencji prasowej w sobotę, gdzie porównał pracę w firmie do postaci Dumbo uwięzionego w „tym wielkim, strasznym cyrku”.

„Musi być bardzo jednorodny i bardzo spójny. Jest mniej miejsca na różnego rodzaju rzeczy” – powiedział Burton. Limit.

Burton zauważył, że Disney koncentruje się teraz głównie na swoich promocyjnych franczyzach, głównie w kinowych uniwersach Gwiezdnych Wojen i Marvela oraz jego potencjalnym zaangażowaniu w MCU w przyszłości, i powiedział, że szanse są niewielkie.

„Poradzę sobie tylko z jednym wszechświatem”, powiedział, „Nie radzę sobie z wieloświatem”.

Burton niedawno współpracował z Disneyem przy remake’u „Dumbo” na żywo w 2019 roku. Reżyser Soku z żuka po raz pierwszy pracował w Mouse House jako młodszy animator przy filmach takich jak The Fox and the Hound w 1981 roku. Następnie zaczął reżyserować filmy takie jak „Koszmar przed Bożym Narodzeniem” (za pośrednictwem Touchstone) w 1993 roku oraz „James i brzoskwinia olbrzyma”. ” 1996, „Frankenweenie” z 2012 roku i „Alicja w Krainie Czarów” z 2010 roku (wraz z sequelem z 2016 roku) między innymi.

„W trakcie mojej kariery byłem tam kilkakrotnie zatrudniany i zwalniany” – dodał. „To dlatego myślę, że moje dni z Disneyem dobiegły końca, zdaję sobie sprawę, że byłem Dumbo, że pracowałem w tym okropnym wielkim cyrku i musiałem uciec. Ten film jest na pewnym poziomie autobiograficzny.”

Kolejny projekt reżysera, seria Addams Family Spinoff „Środa” dla Netflix, ma zostać wydany 23 listopada.

READ  Narzeczona Aarona Cartera, Melanie Martin, spędza Święto Dziękczynienia z synem Prince'a, oddając cześć Aaronowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.