Tite łagodzi obawy po emocjonalnym urazie kostki Neymara | Neymara

Trener Brazylii, Tite, nalegał, aby Neymar ponownie zagrał w tym mundialu pomimo skręconej kostki. Zwycięstwo 2:0 w grupie G nad Serbią. Napastnik został zdjęty na 11 minut przed końcem meczu, a materiał telewizyjny pokazał, jak utyka, a jego kostka jest mocno spuchnięta.

Wydawało się, że nie może płakać, gdy siedział na ławce rezerwowych podczas ostatnich minut meczu, po czym powoli wracał do szatni.

Szybka porada

Katar: poza piłką nożną

Wyświetlacze

To mundial jak żaden inny. Przez ostatnie 12 lat Guardian informował o problemach związanych z Katarem 2022, od korupcji i łamania praw człowieka po traktowanie pracowników migrujących i dyskryminujące przepisy. To, co najlepsze w naszym dziennikarstwie, pochodzi z naszego poświęcenia Katar: poza piłką nożną Dom dla tych, którzy chcą głębiej zagłębić się w problemy poza boiskiem.

Raporty Guardian wykraczają poza to, co dzieje się na boisku. Wspieraj nasze dziennikarstwo śledcze Dziś.

Dziękujemy za twoją opinię.

Neymar przez całą noc był poddawany surowej taktyce ze strony agresywnej serbskiej obrony i był faulowany dziewięć razy w meczu, a także otrzymywał liczne akcje bez piłki.

Ale Titi, która cieszyła się prawie idealną nocą Brazylia Rozpoczęli kampanię od przekonującego zwycięstwa i powiedzieli, że Neymar zostanie oceniony w ciągu najbliższych 24-48 godzin, i wyrazili przekonanie, że kontuzja nie jest poważna.

Nie martw się, Neymar zagra Mistrzostwa ŚwiataBędzie grał dalej, możesz być tego pewien”.

Lekarz reprezentacji Brazylii, Rodrigo Lasmar, potwierdził, że Neymar doznał „bezpośredniego urazu” prawej kostki po tym, jak leczył go Serb Nikola Milenkovic. „Zaczęliśmy natychmiastowe leczenie na ławce rezerwowych. Kontynuuje naukę fizyki, ale teraz musimy poczekać 24-48 godzin na lepszą ocenę. Czuł ten ból przez cały mecz, ale zdecydował się zostać na boisku, aby pomóc swojej drużynie po jego obrażenia. To niezwykłe, że to zrobił.

Zrelaksowana postawa Tite’a mogła być próbą uniknięcia dramatu kontuzji, który nękał Brazylię podczas Mistrzostw Świata 2014, kiedy złamany kręg zakończył ćwierćfinał Neymara, a histeryczny zespół chwycił jego pustą koszulkę, gdy śpiewali o trofeum. Hymn narodowy przed meczem półfinałowym z Niemcami. Brazylia przegrała mecz 7:1.

READ  Przyjaźń Jasona Kelce-Jalen Hurts to wszystko, o czym nie wiedziałeś, że potrzebujesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.