„To wspaniałe uczucie”, mówi Perez, po tym jak pierwszy Meksykanin został pierwszym graczem w historii Formuły 1

W ekscytującą sobotę w Arabii Saudyjskiej Sergio Perez zdobył rekord w większości wyścigów, zanim zajął centralne miejsce – podczas gdy Meksykanin zdobył także pierwsze pole position w swoim kraju w Formule 1 dzięki oszałamiającym wysiłkom w świetle reflektorów na torze Corniche w Jeddah.

Perez był o krok za kolegą z zespołu Maxem Verstappenem i kierowcami Ferrari przez cały weekend podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej, zajmując co najmniej trzecie miejsce w dowolnym wolnym treningu lub segmencie kwalifikacyjnym.

Jednak błyskotliwe ostatnie okrążenie trzeciej kwarty z Meksyku dało mu rekordowy czas 1 miliona 28.200 sekund, aby zająć pierwsze miejsce – w swoim 215. wyścigu – zaledwie 0,025 sekundy przed Charlesem Leclercem, a Perez nie mógł ukryć radości po kwalifikacjach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Perez pokonuje Ferrari i zdobywa imponujące pierwsze miejsce w kwalifikacjach do Arabii Saudyjskiej

„to cudowne uczucie!” powiedział Perez, który wraz z Verstappen nie strzelił gola w otwierającym sezon w Bahrajnie tydzień temu. Przyjechaliśmy z ciężkiego weekendu [in] Reprezentacja Bahrajnu i zespół mocno naciskają, aby wrócić do domu w Milton Keynes, wszyscy są naprawdę pozytywnie nastawieni i bardzo z tego powodu szczęśliwi.

Zapytany o to, co kliknął za kierownicą swojego Red Bulla RB18 w trzeciej kwarcie, Perez odpowiedział: „Myślę, że kluczem był poziom ryzyka i wejście w tę rytmikę i dokładność.

Dodał: „Jeśli jest miejsce, w którym chcesz być, to jest to właśnie to miejsce, ponieważ wiesz, że dotarłeś na swoje okrążenie i masz całkowicie idealne okrążenie”.

Sergio Perez jest przekonany, że może wykorzystać „idealne okrążenie” i pierwsze pole position

READ  Ohio State unika późnego powrotu po wielkim rajdzie, wyprzedza Illinois, 86-83

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.