Tornado uderza w Perryton w Teksasie, zabija 3 osoby i sieje spustoszenie

System burzowy przetoczył się przez Teksas w czwartek wieczorem, zabijając trzy osoby i raniąc dziesiątki, powiedział urzędnik, gdy stan przygotowywał się na weekend brutalnych upałów.

Trzy osoby zginęły i ponad 75 zostało rannych w mieście Perryton, gdzie tornado uderzyło bezpośrednio w park przyczep kempingowych – powiedział lokalny komendant straży pożarnej Paul Dutcher. Wiadomości NBC. Powiedział CNN, że jedna osoba zginęła w przyczepie kempingowej, dwie inne zmarły w centrum miasta, a jedna zaginęła. Powiedział, że zniszczeniu uległo około 200 domów i miejska remiza strażacka, a drony wyposażone w podczerwień badały zniszczenia.

Urzędnicy w Perryton, około 115 mil na północny wschód od Amarillo w stanie Zachodnia, nie mogli od razu uzyskać komentarza.

Około 50 do 75 pacjentów było leczonych w Osciltree General Hospital w mieście, powiedział przez telefon administrator szpitala Kelly Judis. Ich obrażenia wahały się od skaleczeń do siniaków, a 10 pacjentów z obrażeniami zagrażającymi życiu zostało wysłanych do większych placówek w Amarillo.

Opublikowano filmy i zdjęcia Media społecznościowe Reporter CBS News z okolicy pokazał spłaszczone budynki, powodzie i uszkodzone pojazdy. Potwierdzono tornado na północ od Perryton, poinformowała National Weather Service.

Cyklon Ostrzeżenia Obserwacja huraganu obowiązywała w czwartek wieczorem w trzech hrabstwach w Oklahomie i Teksasie, a 10 hrabstw w Teksasie było pod obserwacją huraganu. zobaczyćWedług National Weather Service.

Tornado, które nawiedziło Perryton, było częścią większego systemu burzowego przemieszczającego się przez ten obszar. Ciepło przyczyniło się do burzy, zakłócając atmosferę, powiedział Trent Hofeditz, meteorolog z biura Weather Service w Amarillo.

Ponad 230 000 klientów w Teksasie było bez prądu we wczesny piątek. Według serwisu poweroutage.us. Miliony ludzi w stanie stoją w obliczu powszechnych fal upałów, które mogą trwać całymi dniami i zwiększać ryzyko pożarów i chorób związanych z upałami – poinformowali urzędnicy.

READ  Dlaczego Trump jest bardzo spięty, gdy śledztwo w sprawie ataku na Kapitol dobiega końca | Donald Trump

Niektóre dzienne rekordy temperatur mogą spaść w Teksasie i Luizjanie, w tym w Houston i Nowym Orleanie. — poinformował serwis meteorologiczny. Ostrzeżenie przed upałami weszło w życie w czwartek wieczorem Ponad 25 milionów Amerykanie, głównie w Teksasie. Ponad 10 milionów innych, głównie w Luizjanie, otrzymało ostrzeżenia o ekstremalnych upałach. Niektóre zalecenia i ostrzeżenia obowiązują do sobotniej nocy.

Meteorolodzy opisują fale upałów za pomocą wskaźnika ciepła, który mierzy zarówno temperaturę, jak i wilgotność. Zmierz, jak gorąco jest na zewnątrz. Ostrzeżenia dotyczące upałów ogólnie wskazują, że maksymalne temperatury indeksu będą wynosić 100 stopni lub więcej przez co najmniej dwa dni. Zegarek o wysokiej temperaturze oznacza, że ​​​​wskaźnik wzrasta do 105 stopni lub więcej.

Oczekuje się, że w niektórych częściach Teksasu, w tym w rejonie Dallas-Fort Worth, odczyty indeksu ciepła wyniosą od 105 do 112 stopni Fahrenheita w piątek lub sobotę, podał serwis pogodowy. powiedział w konsultacji. Mysz do 119 stopni Było to możliwe w niektórych krajach południowych.

Upały mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia osób spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu lub bez klimatyzacji. W całym Teksasie, The Armia Zbawienia Otwiera się wiele stacji chłodniczych, aby ludzie mogli uciec przed upałem.

Nie jest niczym niezwykłym, że urzędnicy w Teksasie wydają ostrzeżenia o upale o tej porze roku, powiedział Monte Oakes, meteorolog z biura służby pogodowej w San Antonio. Zwykle robią to, gdy wysokie temperatury łączą się z innymi czynnikami, w tym wysoką wilgotnością i zachodnimi wiatrami, które wieją ciepłe powietrze z wysoko położonych pustyń.

W tym przypadku pan Oakes powiedział, że wilgotność jest wyższa niż zwykle w Teksasie z powodu mokrej i burzowej wiosny. Powiedział, że w czerwcu części stanu były bardziej zielone niż zwykle. Ale oznacza to również, że ciepły ląd „gotuje dużo wilgoci” i uwalnia ją do powietrza.

READ  Pakowacze vs. Wynik Wikingów: aktualizacje na żywo, statystyki gry, skróty, analizy dla pojedynku NFC North

Oczekuje się, że zapotrzebowanie na energię elektryczną w tym stanie wzrośnie w ten weekend z powodu cieplejszej pogody, podała w środę Electric Reliability Council of Texas, która zarządza 90 procentami obciążenia elektrycznego stanu. Ale podaż jest wystarczająca, aby zaspokoić popyt, dodała firma, i nie spodziewa się „awarii energetycznej”.

Globalne ocieplenie sprawia, że ​​niebezpiecznie gorąca pogoda staje się coraz bardziej powszechna i ekstremalna na każdym kontynencie. Teksas i sąsiedni Meksyk prawdopodobnie doświadczą co najmniej pięć razy więcej upałów w ciągu najbliższych kilku dni. Według analizy Środa w Climate Central, organizacji non-profit współpracującej z naukowcami i dziennikarzami.

W czwartek w rejonie Perryton Departament Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu pomagał w kontroli ruchu i innych potrzebach, powiedziała rzeczniczka departamentu Cindy Barkley przez telefon. Biuro szeryfa hrabstwa Ochiltree powiedziało, że nie może ujawnić informacji na temat rozmiaru szkód ani tego, czy ktoś został ranny.

Barry Nuss, łowca burz z Amarillo w Teksasie, powiedział, że tornado zbliża się 10 mil na wschód od Perryton.

„Było jasne, że to będzie tornado, które przeszło z miski do dużego tornada, które sadziło na ziemi” – powiedział Mr. — powiedział Nuss.

„Ale szybko pokrył go deszcz” – powiedział. „Straciliśmy to z oczu”.

Jezusa Jimeneza Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.