Tropikalna depresja na Atlantyku prawdopodobnie zmieni się w Brett

Narodowe Centrum Huraganów zaczęło teraz wydawać zalecenia dotyczące nowo utworzonej depresji tropikalnej – prekursora burzy tropikalnej – na Oceanie Atlantyckim, położonym w połowie drogi między wybrzeżem Afryki a wschodnim Morzem Karaibskim. System prawdopodobnie nasili się do Tropical Storm Brett w ciągu następnego dnia i może zbliżyć się lub uderzyć w Małe Antyle jako huragan do końca tygodnia.

„Przewiduje się, że ta depresja nasili się i przeniesie na Małe Antyle jako huragan w czwartek i piątek, przynosząc ulewne deszcze, huraganowe wiatry i ryzyko powodzi w wyniku niebezpiecznej fali sztormowej” – napisało Narodowe Centrum Huraganów.

Dalej, „[E]Wszyscy mieszkańcy Małych Antyli, Portoryko i Wysp Dziewiczych powinni uważnie śledzić aktualizacje. Małe Antyle obejmują wyspy Trynidad i Tobago, Barbados, Saint Lucia i Grenadę.

Niemal rekordowo ciepły Atlantyk pozostaje problemem, gdy rozpoczyna się sezon huraganów na Atlantyku

Sezon huraganów na Atlantyku oficjalnie rozpoczął się 1 czerwca, ale większość wczesnych burz powstaje wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych lub w Zatoce Meksykańskiej. Tak zwane systemy „śródlądowe” są zwykle wynikiem spirali w lewo na końcu zimnych frontów i tak naprawdę nie jest ich wiele.

To, co dzieje się na środkowym Atlantyku, jest co najmniej dość niezwykłe i być może historyczne. Jeśli system, znany jako Depresja Tropikalna 3, nasili się do nazwanej burzy do 22 czerwca, będzie to jeden z pierwszych zarejestrowanych przypadków w MDR Atlantyku lub głównym regionie rozwoju. MDR to region między Karaibami a Republiką Zielonego Przylądka, gdzie długotrwałe, intensywne burze mogą powstawać w wyniku zakłóceń toczących się u wybrzeży Afryki.

Podczas gdy turbulencje atmosferyczne sieją ziarno rozwoju burzy, najwyższe temperatury oceanów w historii nad Atlantykiem stworzyły środowisko dojrzałe do intensyfikacji systemu. Globalne temperatury oceanów są wysokie, a spowodowane przez człowieka zmiany klimatu są motorem długoterminowego trendu ocieplenia. Wody Atlantyku są zwykle wystarczająco ciepłe, aby być w szczycie sezonu huraganów Jeszcze dwa, trzy miesiące.

READ  Mead Lough, piosenkarz i aktor „Bad Out of Hell”, zmarł w wieku 74 lat

Naukowcy są zdumieni, dlaczego oceany tak szybko się ocieplają

Centrum Cyclone monitoruje również drugie zaburzenie, ponieważ depresja prawdopodobnie przekształci się w burzę.

W poniedziałek w południe centrum Depresji Tropikalnej 3 znajdowało się ponad 1000 mil na zachód-południowy wschód od Cabo Verde lub 1425 mil na wschód od południowych Wysp Zawietrznych, poruszając się na zachód z prędkością 21 mil na godzinę.

Aktywność satelitów na podczerwień związana z nocną konwekcją lub deszczem i burzami. W niedzielę był to trąba powietrzna bez piorunów.

Maksymalne utrzymujące się wiatry są wymienione przy 35 mil na godzinę, tuż poniżej progu 39 mil na godzinę, który można określić jako burzę tropikalną. Uważa się, że w obracającym się bloku chmur istnieje zunifikowane centrum cyrkulacji, ale nie jest jasne, gdzie dokładnie to centrum się znajduje. To sprawia, że ​​​​przyszła ścieżka modelowania jest nieco niepewna.

Nowa burza wykazywała zdrowy odpływ, widoczny w przypominających wąsy, delikatnych chmurach wiejących na północ. Wydech lub wydech na dużej wysokości jest integralną częścią zbrojenia. Im więcej „wydatnego” powietrza burza może wypchnąć ze swojego konwekcyjnego rdzenia, tym więcej ciepłego i wilgotnego powietrza może porwać. Sprzyja również strukturze i wzmocnieniu.

Dokąd zmierza Tropikalna Depresja 3?

Tropikalna Depresja 3 zostanie przesunięta na zachód, w krótkim okresie nie będzie mogła skręcić na północ przez blokujący obszar wysokiego ciśnienia nad środkowym Atlantykiem. Mniej destrukcyjne uskoki wiatru lub zmiana prędkości/kierunku wiatru wraz z siłą pozwoliłyby na jego nasilenie się przez Jowisza, prawdopodobnie stając się huraganem kategorii 1.

Jeśli chleb, który wkrótce się pojawi, umocni się szybciej niż obecnie prognozuje, będzie wyższy i bardziej prawdopodobne, że przed końcem tygodnia pracy zakręci się na północ. Silna wichura może naśladować żaglówkę podnoszącą żagle, chwytającą wiatr i wiejącą w określonym kierunku. Jednak modele pogodowe są bardziej spójne w przedstawianiu Depresji Tropikalnej 3 kontynuującej wędrówkę na zachód, ostatecznie wpływając na Wyspy Podwietrzne.

READ  Sędzia okręgowy odrzuca kwestionowanie przez stany Republiki Południowej Afryki planu ulg w pożyczkach studenckich Bidena

Ulewne deszcze, silne wiatry i powodzie przybrzeżne są prawdopodobne od piątku do weekendu. Historycznie rzecz biorąc, wczesne burze były bardziej podatne na osłabienie na Karaibach, ale obecne niezwykłe warunki oznaczają, że zwykłe normy nie mają zastosowania. Narodowe Centrum Huraganów przewiduje, że system utrzyma intensywność huraganów na Karaibach, a jego centrum będzie w sobotę w pobliżu Puerto Rico. Ostrzega jednak, że zarówno trajektoria, jak i prognoza intensywności są bardziej niepewne niż normalnie.

Średnio pierwszy huragan atlantycki powstaje dopiero 11 sierpnia.

Mówiąc najprościej, jest to bardzo niezwykłe. Tropikalna Depresja 3 prawdopodobnie rozwinie się w burzę tropikalną w miejscu na dalekim wschodzie odnotowanym w czerwcu.

W czerwcu w głównym obszarze rozwojowym Atlantyku odnotowano tylko cztery nazwane burze; Pierwszy, przypadkowo nazwany Brett, został nazwany 18 czerwca 2017 r., ale to nadchodzące tłumaczenie Bretta przeniesie swoją nazwę dalej na wschód.

Wyjątkowo wysokie temperatury powierzchni morza, Do 5 stopni powyżej normyNakarm burzę i przyczyni się do kilku systemów superburz w tym sezonie huraganów.

Kolejna fala tropikalna kilkaset mil na południowy zachód od Wysp Zielonego Przylądka ma 40 procent szans na ostateczny rozwój. Modele pogodowe przewidują, że system ten będzie się wzmacniał. Jeśli nazwa jest zasłużona, nazywa się Cindy.

Jason Samenow przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.