Trump ogłosił rajd na Florydzie z Rubio – ale nie DeSantisCNN

Rajd w Miami ogłoszony w środę Były prezydent Donald Trump Floryda Sen. Marco Rubio zostanie wyróżniony, ale nie zostanie uwzględniony w szczególności Gubernator Ron DeSantisObecnie ubiega się o reelekcję w stanie.

Rajd ma miejsce, gdy stosunki między Trumpem i DeSantis, niegdyś sojusznikami, wzrosły przed możliwą prezydencką rozgrywką w 2024 roku.

Jak Trump Noki zwrócił jego uwagę Jego własna przyszłość polityczna Dwie osoby, które z nim rozmawiały, powiedziały niedawno CNN, że były prezydent skarżył się na gubernatora Florydy i był niewdzięczny Trumpowi, który uważał, że jest odpowiedzialny za zwycięstwo DeSantis w 2018 roku.

Źródło powiedziało, że Trump był zirytowany, że DeSantis nie powiedział, że nie wystartuje w 2024 roku, jeśli były prezydent weźmie udział w wyścigu. W poniedziałkowej debacie DeSantis powiedział odmówił zrobienia Musi pełnić funkcję gubernatora przez pełne cztery lata.

Chociaż zespół Trumpa powiedział, że nie poinformował wcześniej DeSantis o wiecu z 6 listopada, źródło zbliżone do Trumpa odrzuciło pomysł, że wydarzenie na podwórku gubernatora było fuksem i powiedziało, że było to wynikiem rozmowy z Rubio. .

DeSantis jest powszechnie uważany za najgroźniejszego przeciwnika Trumpa, jeśli obaj kandydują na prezydenta w 2024 roku.

jak CNN wcześniej zgłoszoneTrump, który ostatnio przerwał kampanię w Nevadzie, Ohio, Arizonie i Michigan, przyspiesza swoje plany dotyczące kolejnej kampanii prezydenckiej, mając nadzieję, że Republikanie osiągną znaczące zyski w przyszłomiesięcznych wyborach w połowie kadencji. Wybrani kandydaci wygrają.

Za kulisami spędził ostatnie tygodnie cyklu 2022, przygotowując swoją operację polityczną do kolejnej kampanii prezydenckiej, w tym zbierając kierownictwo kampanii, planując pozostałe wiecy w połowie roku i szukając miejsca, w którym mógłby rozpocząć swój polityczny powrót. . Jego prawnicy starali się rozwiązać niektóre z jego problemów prawnych, aby zwolnić czas na skupienie się na swojej politycznej przyszłości – w szczególności na dochodzeniu sądowym w sprawie akt rządowych, które prowadził po odejściu z urzędu.

Tymczasem gubernator Florydy ma wygodną przewagę w wyścigu gubernatorskim z demokratą Charliem Cristem i ma prawie 100 milionów dolarów w banku przed dniem wyborów.

READ  Kierowca aresztowany po skoszeniu rekruta organów ścigania w rejonie Los Angeles, raniąc 25, uwolniony z więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.