Trump Special Master Investigation: DOJ, Trump Faces Court

Komentarz

West Palm Beach, Floryda – Departament Sprawiedliwości i prawnicy byłego prezydenta Donalda Trumpa spierali się w sądzie federalnym w czwartek po południu, czy sędzia powinien wyznaczyć specjalnego mistrza do przeglądu materiałów skonfiskowanych przez FBI z domu Trumpa w Mar-a-Lago. Klub w zeszłym miesiącu.

Sędzia okręgowy USA Eileen M. Kanon zasygnalizowany W weekend chciał wyznaczyć specjalnego funkcjonariusza, ale doradził rządowi, aby przed rozprawą przedstawił swój argument przeciwko powołaniu go w protokole.

Reporterzy są obecni na rozprawie, ale przepisy sądowe nie mogą wysyłać aktualizacji, gdy jest w toku.

Trump i dokumenty Mar-a-Lago: chronologia

A Pęcherze odpowiedzi W odpowiedzi na prośbę Trumpa pod koniec wtorku Departament Sprawiedliwości stwierdził, że specjalny mistrz jest niepotrzebny i uzasadnia bezprecedensowe przeszukanie domu byłego prezydenta przez FBI. W aktach twierdzi się, że Trump i jego doradcy wielokrotnie nie przekazywali ściśle tajnych dokumentów rządowych po otrzymaniu nakazu sądowego i obiecaniu przeprowadzenia „starannych poszukiwań”. 8 sierpnia test Znaleziono ponad 100 dodatkowych sklasyfikowanych przedmiotów.

Zespół Trumpa oskarżył Departament Sprawiedliwości o motywację polityczną w śledztwie w sprawie niewłaściwego obchodzenia się z tajnymi dokumentami po tym, jak były prezydent opuścił Biały Dom. Ich akta prawne Argumentując, że rząd przejął kontrolę Nie ma żadnych praw, a neutralny ekspert z zewnątrz może przeanalizować informacje i odłożyć na bok wszystko, co powinno być chronione przed kontrolą rządu ze względu na przywilej.

„Trzy tygodnie po bezprecedensowym, niepotrzebnym i niewspieranym prawnie przeszukaniu domu prezydenta – i kandydata przeciwko obecnemu dyrektorowi naczelnemu w 2024 roku”, zespół prawników Trumpa złożył w środę wieczorem, „rząd… złożył w tym celu nadzwyczajny dokument sąd, osobisty byłego prezydenta, i zaleca, aby Departamentowi Sprawiedliwości i samemu Departamentowi Sprawiedliwości powierzono odpowiedzialność za ocenę jego nieuzasadnionej próby kryminalizacji przechowywania akt prezydenckich w bezpiecznym systemie.

READ  Katastrofa samolotu w Chinach: komunikaty na żywo i najnowsze wiadomości

Departament Sprawiedliwości wskazuje na zagrożenie prawne dla Trumpa, Pope’a i Corcorana, twierdzą eksperci

Cannon może wydać orzeczenie z ławy po wysłuchaniu argumentów w czwartek po południu. Potrafi też rządzić później poprzez pisanie.

Departament Sprawiedliwości powiedział Cannon Jego „panel filtrujący” zakończył już przegląd dokumentów uprzywilejowanych.

Chris Kiss, nowy członek zespołu prawnego Trumpa i były radca prawny z Florydy, został formalnie mianowany współdoradcą byłego prezydenta w zgłoszeniu w czwartek rano i dołączył do innych prawników na sali sądowej przed rozprawą.

Kiss podpisał wielomilionową umowę, aby dołączyć do zespołu Trumpa, według osób zaznajomionych z zatrudnieniem, którzy wypowiadali się pod warunkiem zachowania anonimowości, aby omówić krytyczne aspekty sprawy Trumpa.

Kiss odszedł z kancelarii prawnej Foley i Lardner, by pracować z Trumpem, mówili ludzie. Zapewniono go, że odegra w sprawie „wiodącą” rolę.

Josh Dawsey i Ann Marimow przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.