Trump wkracza na szlak kampanii, gdy rusza do wyścigu w 2024 rokuCNN

Były prezydenta Donalda Trumpa W sobotę wraca na szlak kampanii, aby przemawiać na dwóch stanowych konwencjach republikanów w Georgii i Północnej Karolinie. Jego federalny akt oskarżenia Partia bierze udział w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Zaplanowane wcześniej przystanki pojawią się następnego dnia dla wymiaru sprawiedliwości wycofał swoje zarzuty Trump i Asst przedstawili stanowisko rządu Walta Nauty Niewłaściwe obchodzenie się z tajnymi dokumentami bezpieczeństwa narodowego.

Przemówienia Trumpa będą jego pierwszym publicznym wystąpieniem od czasu jego drugiego oskarżenia w mniej niż trzy miesiące, wraz z dochodzeniami w sprawie prób ingerencji w wybory w Gruzji i związanych z nimi działań. 6 stycznia 2021 rGrozi to kolejnymi problemami prawnymi w Waszyngtonie.

Wizyty dadzą Trumpowi szansę odpowiedzieć na zarzuty w stylu kampanii, angażując się w bitwy w kręgach politycznych i prawnych. Były prezydent ma stawić się we wtorek w sądzie federalnym w Miami, gdzie zostaną odczytane postawione mu zarzuty.

Jak dotąd Trump przedstawił swój pozew jako motywowaną politycznie próbę zakończenia jego starań o prezydenturę. Opisał Specjalny doradca Jack Smith Zarzucając „zamieszanie” i sprawę przeciwko niemu jako „mistyfikację”. prezydenta Joe Bidena Podobnie niewłaściwe obchodzenie się z dokumentami niejawnymi.

„Nie miałem nic do ukrycia i teraz nie mam. Nikt nie powiedział, że nie wolno mi zobaczyć osobistych akt, które przyniosłem z Białego Domu. Nie ma w tym nic złego” – powiedział w piątek na swoim portalu społecznościowym Truth Społeczny.

Trump opublikował czterominutowy film w czwartek wieczorem, w którym powtórzył kilka swoich wcześniejszych twierdzeń, w tym, że Departament Sprawiedliwości jest w stanie zbrojnym, a śledztwo w jego sprawie stanowi „ingerencję wyborczą”.

„Jestem niewinnym człowiekiem. Nie zrobiłem nic złego” – powiedział Trump w nagraniu.

Akt oskarżenia byłego prezydenta spotkał się w czwartek w jego klubie golfowym Bedminster w New Jersey, mając nadzieję, że opłaci się to politycznie. Konserwatyści zebrali się dookoła niego.

Trump spędził piątkowy poranek w Bedminster Gra w golfa z przedstawicielem Florydy Carlosem Gimenezem Jego sojusznicy telefonowali do byłego prezydenta z prośbą o wsparcie.

Po otwarciu aktu oskarżenia w piątek obawy zaczęły się uspokajać, powiedziało CNN źródło zaznajomione ze stanem umysłu Bedminstera, gdy doradcy Trumpa zaczęli uznawać implikacje prawne. Jego zespół nadal uważa, że ​​Trump odniesie polityczne korzyści – przynajmniej na krótką metę – podało źródło, ale doradcy są bardziej ostrożni, jeśli chodzi o to, jak oskarżenia będą wyglądać prawnie.

Trump od dawna unika odpowiedzialności prawnej w życiu osobistym, zawodowym i politycznym. Przez lata rozstrzygnął kilka prywatnych spraw cywilnych i trzymał się z dala od kontrowersji związanych z organizacją Trumpa. Jako prezydent był Naładowany dwukrotnie Kary uniknęła Izba kierowana przez Demokratów, ale Senat.

Ale od czasu odejścia ze stanowiska, dochodzenia karne Departamentu Sprawiedliwości w sprawie domniemanego gromadzenia przez Trumpa informacji niejawnych w jego kurorcie Mar-a-Lago oraz jego wysiłki na rzecz obalenia wyborów w 2020 r. rzuciły ciemne chmury na byłego prezydenta. Proces Smitha 6 stycznia 2021 r. I starania o zmianę wyborów wciąż trwają.

W marcu prokurator okręgowy Manhattanu w Nowym Jorku Oskarżony Trump Związany z cichymi płatnościami dla byłej dorosłej gwiazdy. W Georgii, prokurator okręgowy hrabstwa Fulton, Fannie Willis Ogłoszenie spodziewane jest w sierpniu Czy są jakieś zarzuty w jego dochodzeniu w sprawie wysiłków Trumpa i jego sojuszników w celu obalenia wyborów w 2020 roku w stanie?

Na szlaku kampanii wielu republikańskich kandydatów Trumpa na prezydenta w 2024 r Odpowiadając na wiadomość o postawieniu go w stan oskarżenia To kolejny znak, że widzą przychylność konserwatywnych prawyborów w ochronie byłego prezydenta, który jest popularny wśród partii – poprzez atak na sądownictwo.

Stan Floryda Rona DeSantisa W czwartek oskarżył Departament Sprawiedliwości o „uzbrojenie federalnych organów ścigania”, podczas gdy prezydent elekt zobowiązał się „pociągnąć Departament Sprawiedliwości do odpowiedzialności, pozbyć się uprzedzeń politycznych i raz na zawsze zakończyć broń”.

Były wiceprezes Mike’a Pence’a Wezwał wymiar sprawiedliwości do przedstawienia zarzutów przeciwko jego byłemu pracodawcy. Po zrobieniu tego nie komentował jego treści podczas kampanii w New Hampshire.

Nikki HaleyByły gubernator Karoliny Południowej i ambasador Trumpa przy ONZ w piątkowym oświadczeniu określił akt oskarżenia jako „przeoczenie prokuratury”, mówiąc, że nadszedł czas, aby wyjść „poza niekończące się dramaty i rozproszenia”.

Gubernator Dakoty Północnej Doug BurgumKandydat, który wystartował w wyścigu GOP na początku tego tygodnia, powiedział w sobotę, że rzekome niewłaściwe obchodzenie się przez Trumpa z tajnymi dokumentami nie jest czymś, z czym wyborcy chcą spędzać czas.

„Spędziliśmy ostatnie dwa dni w Iowa i tutaj, w New Hampshire, rozmawiając o gospodarce, polityce energetycznej, bezpieczeństwie narodowym – rzeczach, które codziennie dotykają każdego Amerykanina” – powiedział Burgum dla Fox News.

Były gubernator stanu New Jersey. Chrisa ChristiegoInny sojusznik i bliski doradca Trumpa, który okazał się kluczowym krytykiem Trumpa w wyścigu w 2024 r., określił szczegóły aktu oskarżenia jako „śmieszne”.

„To było lekkomyślne zachowanie”, powiedział Jake’owi Tapperowi z CNN w piątek, „a zachowanie, w które zaangażował się Donald Trump, było całkowicie samookaleczeniem”.

„Wielkim problemem dla naszego kraju jest to, czy takiego zachowania oczekujemy od kogoś, kto chce zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych?” Christie powiedział.

Inny krytyk Trumpa, były gubernator stanu Arkansas. Asa HutchinsonPowiedział, że były prezydent powinien wycofać się z wyścigu „dla dobra kraju”.

„To bezprecedensowe, aby były prezydent został oskarżony o utrudnianie pracy wymiarowi sprawiedliwości za niewłaściwe obchodzenie się z informacjami niejawnymi. To oczywiście będzie problem podczas kampanii” – powiedział Hutchinson Tapperowi w osobnym wywiadzie w piątek.

„Dla dobra kraju nie potrzebuje tej rozrywki. Kraj nie potrzebuje tego rozproszenia uwagi.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

READ  Fińscy przywódcy ogłosili swoje poparcie dla przystąpienia do NATO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.