Trzech strażaków zginęło w pożarze w pustym szpitalu w Baltimore

Trzech strażaków zginęło w poniedziałek, a inny został ranny, gdy część pustej hali w Baltimore zawaliła się, poinformowali urzędnicy, ponieważ zostali uwięzieni w środku podczas gaszenia pożaru.

Straż Pożarna w Baltimore odpowiedziała na wezwanie przed 6 rano w trzypiętrowym domu około dwóch mil na zachód od Baltimore, Nilesford, szef Straży Pożarnej w Baltimore, powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek po południu.

Po uwięzieniu strażaków jedną osobę natychmiast uratowano z pożaru i zabrano do szpitala, gdzie w poniedziałek po południu znajdował się w stanie krytycznym. Dwóch strażaków zostało później usuniętych z pożaru i zabranych do szpitala, gdzie komendant Ford powiedział, że zginęli. Trzeci strażak zginął na miejscu zdarzenia.

„Od tej chwili czcimy tych, którzy dzisiaj stracili życie za ich odwagę, za ich odwagę, za ich miłość i współczucie, za to wspaniałe miasto i za straż pożarną” – powiedział Ford.

Burmistrz Baltimore Brandon Scott powiedział w poniedziałek wieczorem, że strażak przyjęty do szpitala jest w stanie krytycznym i „walczy o życie”.

„Baltimore straciło trzech odważnych z nas”, Mr. Powiedział Scott. „To była bolesna tragedia dla naszego miasta, dla naszej straży pożarnej, a przede wszystkim dla rodzin naszych strażaków. Nie ma słów, by opisać ból i dotkliwość poniesionych dzisiaj strat”.

Trzej strażacy, którzy zginęli, to porucznik Paul Putrim, który służył w wydziale przez 16 lat; Kelsey Sadler, 15 lat doświadczenia w branży; I Kenny Lagayo, który jest w departamencie od siedmiu lat, powiedzieli urzędnicy miejscy.

Strażak John McMaster, który został przyjęty do szpitala, pracuje w oddziale od sześciu lat, poinformowali urzędnicy miasta.

SM. Teść Chatlera, James Chatler, opisał panią Chatler jako „piękną kobietę”, którą kochał jako córkę.

Dr Thomas Scalia, naczelny lekarz R Adams Cowley Shock Trauma Center, powiedział, że dwóch strażaków, których uznano za zmarłych w szpitalu, doznało na miejscu zawału serca i nie można było ich uratować.

W poniedziałkowym oświadczeniu gubernator Maryland Larry Hogan nakazał opuszczenie flag stanowych do połowy masztu na cześć strażaków.

„Każdego dnia nasi strażacy i ratownicy reagują na wezwanie i są gotowi podjąć ryzyko” – powiedział. powiedział Hogan. „To nasz najgorszy koszmar”.

Szef Ford powiedział, że badana jest przyczyna pożaru.

Chociaż dom Rohhouse był pusty, w bloku nie było innych budynków. Powiedział Scott.

„Możemy mówić o tym, ile jeszcze osób zginęłoby, gdyby nie ich bohaterstwo” – powiedział. Powiedział Scott. „To powinno być dzisiaj przedmiotem zainteresowania”.

Alyssa Lukpat Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.