Tua Tagovailoa: Pomocnik Miami Dolphins zszedł z boiska na noszach podczas meczu z BengalamiCNN

Rozgrywający Miami Dolphins, Tua Tagovailoa, zszedł z boiska na noszach w czwartek podczas meczu z Cincinnati Bengals, po tym, jak doznał kontuzji głowy i szyi — niecały tydzień po tym, jak doznał kontuzji w innym meczu.

Zespół powiedział w aktualizacji, że Tagovailoa jest przytomny, porusza się we wszystkich kończynach i został przewieziony do lokalnego szpitala w celu dalszej oceny. Dodała, że ​​oczekuje się, że zostanie zwolniony z Centrum Medycznego Uniwersytetu Cincinnati i dziś wieczorem wróci do Miami z zespołem.

Mike McDaniel, główny trener Miami Dolphins, potwierdził po przegranej 27-15, że Tagovailoa nie cierpiał na nic poważniejszego niż wstrząśnienie mózgu.

W drugiej kwarcie Tagovailoa został zwolniony przez bengalską linię defensywną Josha Topo i przez kilka minut rzucony nieruchomo na boisko.

Całe rzędy delfinów szły na pole, gdzie na tablicy i na noszach leżało Tagoviloa.

Fani Bengalu, którzy uczestniczyli w Paycor Stadium w Cincinnati, okazali szacunek, gdy Tagovailoa został wysłany z boiska.

„To był przerażający moment” – powiedział McDaniel po meczu. „Został oceniony pod kątem wstrząsu mózgu i jest w stanie protokołu wstrząsu mózgu … To był emocjonalny moment. To nie jest część umowy, z którą ktokolwiek jest zaangażowany, nawet jeśli wiesz, że jest w piłce nożnej. ”

„Wszyscy jego koledzy z drużyny, ja, bardzo się martwili” – dodał.

Tua Tagovailoa zostaje sprawdzony podczas meczu z Cincinnati Bengals, 29 września.

W oświadczeniu wydanym w czwartek wieczorem stowarzyszenie National Football League Players Association (NFLPA) stwierdziło, że zdrowie i bezpieczeństwo gracza są „sednem” ich misji.

„Naszą troską dzisiejszego wieczoru jest Tawa i mamy nadzieję na pełne i szybkie wyzdrowienie” – powiedziała. „Nasze dochodzenie w sprawie możliwego naruszenia protokołu jest w toku”.

Incydent miał miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak Tagovailoa doznał kolejnej kontuzji głowy w ostatnią niedzielę w meczu z Buffalo Bills.

Został znokautowany w drugiej kwarcie po kopnięciu od obrońcy Matta Milana, który uderzył jego kask o ziemię. W drodze powrotnej na linię walki wręcz Tagoviloa potknął się i prawie stracił równowagę.

Następnie został sprawdzony pod kątem wstrząsu mózgu i oczyszczony, powracając na boisko w trzeciej kwarcie.

Następnie powiedz NFLPA National Football League (NFL) chce rozpocząć przegląd postępowania w przypadku urazu głowy Tagoviloa.

Delfiny później powiedziały, że Tagovailoa został uderzony w plecy, a nie w głowę.

Tagoviloa został wymieniony jako podejrzany o grę przed dzisiejszym meczem z powodu kontuzji pleców.

W czwartek McDaniel bronił decyzji zespołu o grze w Tagovailoa pomimo wcześniejszej kontuzji, mówiąc, że pozwolono mu grać przez niezależnego lekarza, który specjalizuje się w „problemach z mózgiem”.

„Dla mnie, dopóki trenuję tutaj, nie zamierzam manipulować całą tą sytuacją – jeśli istnieje jakakolwiek tendencja do dawania komuś wstrząsu mózgu, przechodzą do protokołu wstrząsu” – powiedział. „Nie zadzieramy z tym. Nigdy tego nie miałem i dopóki jestem głównym trenerem, nie byłby to problem, o który powinniście się martwić.”

Zapytany, czy zespół mógł zrobić coś innego po kontuzji Tagovailoa w niedzielę, McDaniel odpowiedział: „Wcale nie”.

READ  Związek Aarona Rodgersa i Briana Gutkunsta może się ponownie pogorszyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.