Twitter doznał jednej z największych awarii od czasu przejęcia władzy przez Elona Muska

Nowy Jork (CNN) Witryna Twittera nie była dostępna dla wielu użytkowników w poniedziałek, podczas gdy inni zgłaszali problemy z wyświetlaniem obrazów i klikaniem linków w aplikacji, co oznacza jedno z najbardziej rozpowszechnionych dotychczas zakłóceń w usłudze pod rządami nowego właściciela, Elona Muska.

Niektórzy użytkownicy, którzy próbowali załadować Twitter.com lub TweetDeck, usługę umożliwiającą użytkownikom organizowanie swoich kanałów na Twitterze w postaci list, napotkali komunikat o błędzie: „Twój obecny plan API nie obejmuje dostępu do tego punktu końcowego”. Inni użytkownicy mogli uzyskać dostęp do witryny (mimo że wydawało się, że ładuje się ona wolno), ale po kliknięciu łącza pojawił się ten sam komunikat o błędzie.

Witryna śledzenia awarii DownDetector pokazać się W poniedziałek po południu na Twitterze zgłoszono ponad 8000 zgłoszeń awarii. W przypadku użytkowników, którzy uzyskali dostęp do platformy, „Twitter API” zyskiwał na popularności, ponieważ ludzie tweetowali o problemach.

Niektóre części Twittera mogą obecnie nie działać zgodnie z oczekiwaniami Powiedział w tweecie. „Dokonaliśmy wewnętrznej zmiany, która miała niezamierzone konsekwencje. Pracujemy nad tym teraz i udostępnimy aktualizację, gdy zostanie naprawiona”.

W osobnym tweecie w poniedziałek Musk powiedział: „Ta platforma jest bardzo delikatna (westchnienie). Zostanie wkrótce naprawiona”.

W ciągu około godziny wydawało się, że problemy zostały rozwiązane. „Teraz powinno być jak zwykle”, firma napisała na Twitterze około godziny 13:00 czasu wschodniego.

Poniedziałkowa awaria była drugą Świergot Usterka w niecały tydzień, a trzecia w niecały miesiąc. Ostatnia środaNiektórzy użytkownicy Twittera, którzy otworzyli swoją oś czasu „Dla Ciebie”, zostali powitani pustym ekranem i komunikatem „Witamy na Twojej osi czasu”, zachęcając ich do obserwowania innych użytkowników, aby tweety pojawiały się, nawet jeśli śledzą już różne konta. Inni użytkownicy spotkali się z komunikatem „Witamy na Twitterze!” Jakby właśnie weszli na platformę.

READ  Elon Musk mówi, że Tesla zbudowała 3 miliony samochodów, jedna trzecia samochodów w Chinach

Trzy tygodnie temu użytkownicy Twittera Konfrontacja Różne problemy z platformą, w tym niemożność tweetowania, wysyłania bezpośrednich wiadomości lub obserwowania nowych kont.

Twitter miał do czynienia z wieloma usterkami technicznymi od czasów Muska przejąć Firma zwolniła ponad połowę swoich pracowników pod koniec ubiegłego roku. Użytkownicy zgłaszali wcześniej problemy z dwuskładnikowym uwierzytelnianiem aplikacji, widząc odpowiedzi wymienione nad tweetem zamiast pod nim i widząc, że starsze tweety wielokrotnie pojawiają się w ich kanale lub wzmiankach.

Niektórzy byli pracownicy wyrazili obawy, że masowe zwolnienia pod rządami Muska mogą spowodować awarię platformy na dużą lub małą skalę, po zwolnieniu pracowników ze znajomością głównych systemów Twittera. Ale Musk kontynuował redukcję personelu, starając się zwiększyć zyski Twittera.

Ostatnie awarie pojawiły się po zgłoszeniu na Twitterze zwolniony – tymczasowo zwolniony Kolejne 10% pracowników koniec zeszłego miesiącaw tym niektórzy inżynierowie odpowiedzialni za niezawodność witryny, zgodnie z raportem The New York Times.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.