Twitter zabrania użytkownikom promowania kont na Facebooku, Mastodon

18 grudnia (Reuters) – Twitter poinformował w niedzielę, że usunie konta utworzone wyłącznie w celu promowania innych platform społecznościowych i treści zawierających linki lub nazwy użytkowników.

To posunięcie wpłynie na treści z platform mediów społecznościowych, takich jak Meta Platformy (META.O) Facebook i Instagram, a także Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr i Post z dozwolonym publikowaniem różnych treści, poinformowało wsparcie Twittera w tweecie.

Były dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, który niedawno zainwestował w platformę mediów społecznościowych Nostr, odpowiedział na post wsparcia Twittera jednym słowem: „Dlaczego?” W odpowiedzi na innego użytkownika, który napisał o zakazie promocji Nostr, Dorsey powiedział: „To nie ma sensu”.

Platforma krótkich filmów wideo TikTok, której właścicielem jest chińska firma ByteDance Ltd, nie znajduje się na liście.

W zeszłym tygodniu Twitter rozwiązał Radę Zaufania i Bezpieczeństwa, grupę wolontariuszy utworzoną w 2016 roku, aby doradzać platformie mediów społecznościowych w decyzjach dotyczących witryny.

Zmiana polityki następuje po innych chaotycznych działaniach na Twitterze od czasów Elona Muska, który jest także dyrektorem generalnym Tesli (TSLA.O), kupił sieć społecznościową. Zwolnił kierownictwo wyższego szczebla i zwolnił około połowy pracowników, jednocześnie wahając się, ile zapłacić za usługę subskrypcyjną Twitter Blue.

Musk zawiesił też konta kilku dziennikarzy w związku z kontrowersjami wokół publikacji publicznych wypowiedzi na temat samolotu miliardera.

Musk przywrócił konta po krytyce ze strony urzędników państwowych, grup rzeczników i organizacji prasowych z kilku części świata w piątek, a niektórzy twierdzą, że platforma mikroblogowania zagraża wolności prasy.

Dodatkowe raporty autorstwa Urvi Duggara z Bengaluru; Montaż przez Lisę Shumaker

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Biały Dom twierdzi, że drugi z rzędu kwartał ujemnego PKB „mało prawdopodobne”, aby wskazywał na recesję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.