Uber pobiera od klientów nową opłatę paliwową za przejazdy i dostawy

Powołując się na rekordowo wysokie ceny benzyny, które rosły 13. dzień z rzędu, odkąd Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą, Uber pobiera od klientów nowe opłaty paliwowe, aby zrekompensować koszty przejazdów i kierowców dostawczych.

Firma ogłosiła w piątek, że tymczasowa dopłata wyniesie 45 centów lub 55 centów za przejazd Uber i 35 centów lub 45 centów za zamówienie Uber Eats, w zależności od lokalizacji.

Wejdzie w życie w środę. Uber z San Francisco powiedział, że wszystkie pieniądze trafią bezpośrednio do kierowców, nie na pokrycie pełnego kosztu paliwa, ale na „zmniejszenie obciążenia”.

Dopłata będzie obowiązywać przez co najmniej 60 dni, po czym Uber zapowiedział, że oceni ceny paliwa i morale kierowców.

Uber powiedział, że dopłata zależy od średniej odległości podróży i wzrostu cen gazu w każdym stanie.

W miarę nasilania się wojny rosyjskiej na Ukrainie ceny gazu w USA osiągnęły rekordowy poziom. Średnia cena benzyny w USA osiągnęła w sobotę rekordową wartość 4,34 USD za galon (w zaokrągleniu do najbliższego centa), w porównaniu z 4,33 USD w piątek, gdy prezydent Joe Biden zakazał importu rosyjskiej ropy, gazu i węgla w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę. .

Powołując się na rekordowo wysokie ceny benzyny, Uber pobiera od klientów nowe opłaty paliwowe, aby zrównoważyć koszty przejazdów i kierowców dostawczych

Ludzie trzymają w sobotę plakaty protestujące przeciwko rosnącym cenom gazu na stacji benzynowej Shell w Santa Monica w Kalifornii

Ludzie trzymają w sobotę plakaty protestujące przeciwko rosnącym cenom gazu na stacji benzynowej Shell w Santa Monica w Kalifornii

Rzecznik Lyft, konkurenta Ubera, nie odpowiedział od razu na pytanie w sobotę o to, czy rozważa podobny ruch.

„Wiemy, że ceny idą w górę w całej gospodarce, dlatego zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc kierowcom i firmom dostawczym bez nakładania zbyt wielu dodatkowych obciążeń na konsumentów” — powiedziała Lisa Winship, szefowa działu kierowców na Stany Zjednoczone i Kanadę. Nowe dopłaty w komunikacie prasowym.

READ  Biden wydaje nakaz wykonawczy dotyczący eksploracji krypto-podobnego cyfrowego dolara

Ilość przechowywanej benzyny w USA zmniejszyła się w zeszłym tygodniu, ponieważ popyt zaczął wzrastać wraz ze zbliżaniem się lata. Zwiększone zapotrzebowanie na gaz i spadek trendu zapasów również przyczyniają się do wyższych cen na dystrybutorach.

Stany Zjednoczone importowały w zeszłym roku z Rosji około 245 milionów baryłek ropy – około 8 procent całego importu ropy do USA, w porównaniu z 198 milionami baryłek w 2020 roku, według US Energy Information Administration.

To mniej niż to, co kraj dostaje z Meksyku czy Kanady, ale więcej niż to, co importował w 2021 roku z Arabii Saudyjskiej.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki w czwartek podwoiła się, obwiniając Władimira Putina o wzrost inflacji w USA, po tym, jak indeks cen konsumpcyjnych osiągnął w lutym najwyższy od 40 lat poziom 7,9 proc., co Biden nazwał „zlotem Putina”.

„Prawdą jest, że inwazja prezydenta Putina na Ukrainę wpłynęła na globalną inflację” – powiedziała, dodając, że wpłynęła na inflację w Stanach Zjednoczonych ze względu na jej wpływ na ceny energii, a to jest głównym czynnikiem inflacji. Dane inflacyjne, które widzieliśmy dzisiaj, wyszły na jaw.

Psaki ostrzegł również, że ceny mogą wzrosnąć, ale sytuacja jest tymczasowa i ulegnie poprawie do końca roku. Urzędnicy administracji od miesięcy przekonywali, że inflacja spadnie do końca roku, a świat wyjdzie z pandemii Covida.

W całym kraju pojawiły się obawy, że władze aresztują za kradzieże ze stacji benzynowych lub zbiorników do podgrzewania oleju, a niektórzy zamierzają wiercić dziury w zbiornikach paliwa kierowców, aby ukraść to, co wiele departamentów policji nazywa „płynnym złotem”, co powoduje tysiące dolarów w uszkodzeniach.

Czapki, które działają wszędzie od 8,99 USD do 16 USD W różnych sklepach z częściami samochodowymi może zapewnić pewne bezpieczeństwo, ale mogą to zrobić tylko wtedy, gdy złodzieje zwalczają wysokie ceny paliwa, kradnąc paliwo.

Złodzieje zostali sfotografowani przez kamerę na kradzieży tego, co według kierownika stacji benzynowej stanowiło kilka tysięcy dolarów paliwa ze stacji benzynowej w Long Beach w Kalifornii.

Złodzieje zostali sfotografowani przez kamerę na kradzieży tego, co według kierownika stacji benzynowej stanowiło kilka tysięcy dolarów paliwa ze stacji benzynowej w Long Beach w Kalifornii.

Ceny nadal są najwyższe w Kalifornii, gdzie średni koszt to 5,73 USD za galon, przy czym w co najmniej jednym hrabstwie wzrosły o ponad 6 USD. W środę pojawiły się doniesienia o wzroście cen gazu w Los Angeles o 8 dolarów za galon.

Policja w pobliskiej Long Beach Jedna osoba została aresztowana Co najmniej trzy samochody zostały odholowane w związku z osobami próbującymi pobrać paliwo ze stacji benzynowej.

Kierownicy stacji twierdzą, że zaobserwowali trend, w którym ludzie zarabiają tysiące dolarów na paliwie. Bandyci wykorzystują roztargnionego kasjera, aby uzyskać dostęp do głównego przełącznika, który może obsługiwać pompę paliwową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.