Ubisoft musi zrestartować | Zaangażuj

W pewnym momencie ostatniej generacji konsol Ubisoft stracił duszę. Był to fragmentaryczny proces erozji, który rozpoczął się w 2015 roku, ostatecznie prowadząc do całkowitego rozpadu tożsamości gdzieś pomiędzy niekinetycznym wprowadzeniem przez studio NFT w grze a szóstym opóźnieniem Kości czaszki. Ubisoft ma na swoim koncie 40 lat hitów AAA i dziwnych umów licencyjnych, a kiedyś był filarem europejskich innowacji – ale w 2023 r. sprzedaje nijakie usługi na żywo i mobilne porty z mikrotransakcjami i niewiarygodnymi datami premiery. Co słychać On jest Nie ma już Ubisoftu?

Assassin’s Creed Mirage

Ubisoft

Ubisoft jest firmą dłuższą niż większość jej graczy. Odpowiada za opracowanie i wydanie setek gier, w tym tak popularnych marek jak Prince of Persia, Far Cry, Trackmania, Toms Clancy, Rabbids, Rayman, Just Dance i oczywiście Assassin’s Creed.

Na firmowym pokazie Summer Game Fest otrzymaliśmy oferty na duże licencjonowane gry Massive Entertainment, Avatar: Granice Pandory I Banici z Gwiezdnych Wojen, a także dokładne spojrzenie na nową grę 2D Prince of Persia, która wygląda całkiem nieźle. Ale głównie widzieliśmy sequele, gry z bezpośrednimi usługami i tytuły mobilne. XDefiant Jest to darmowa strzelanka zespołowa, którą widzieliśmy po niezwykłych występach w szantach morskich Kości czaszki – Gra serwisowa na żywo, w którą faktycznie graliśmy w 2017 i 2018 roku, ale od tego czasu została zdegradowana do zapomnienia. Potem było wiele gier mobilnych, takich jak pierwsze podzielić z powrotem I Assassin’s Creed Kryptonim Jadei nową grę Crew, Załoga Motorfestu. Mamy też kolejny program telewizyjny od Ubisoftu i spojrzenie na Assassin’s Creed VR. To było dalekie od najgorszego wydarzenia Summer Game Fest, ale nie zrobiło wiele, aby ludzie byli podekscytowani Ubisoftem.

Porozmawiajmy więc o tym, jak się tu znaleźliśmy.

Wszystko zmieniło się dla Ubisoftu w 2015 roku. Społeczność Assassin’s Creed Został wysłany w listopadzie ubiegłego roku i okazał się najbardziej słabą częścią serii do tej pory. Była to pierwsza gra Assassin’s Creed stworzona na PlayStation 4 i Xbox One, a Ubisoft przewyższył ją na wszystkich frontach: samotność Była usiana wizualnymi i mechanicznymi usterkami i była tak niegrywalna w momencie premiery, że Ubisoft publicznie przeprosił za grę i ostatecznie wypuścił darmowe DLC, jednocześnie wściekle wprowadzając poprawki. W tym samym roku zadebiutował Ubisoft oglądać psyteż — i ta gra była również rozczarowaniem z wizualnego punktu widzenia, zwłaszcza w porównaniu do zwiastuna z 2012 roku.

READ  Prawnik: Istnieją dwa rodzaje pracowników

Do tego momentu Ubisoft miał coroczną kadencję Assassin’s Creed, wypuszczając jedną główną pozycję rocznie od 2009 roku. Stowarzyszenie W 2015 i 2016 roku Ubisoft głośno mówił o zmęczeniu serią i ogłosił plany ponownej oceny swojego podejścia do wspierania franczyz. Warto zauważyć, że producent Jed Raymond całkowicie opuścił Assassin’s Creed i Ubisoft w październiku 2014 roku, zanim samotność katastrofa.

Załoga Motorfestu
Załoga Motorfestu

Ubisoft

Na tym etapie francuska grupa inwestorów medialnych Vivendi podjęła próbę przejęcia Ubisoftu. Vivendi zaczęło kupować udziały w studiu w 2015 roku, a dyrektor generalny Ubisoftu, Yves Guillemot, podjął chwyt reklamowy przeciwko nalotowi, argumentując, jak ważne jest zachowanie niezależności na scenie na E3 i poza nią. W międzyczasie rodzina Guillemot, która założyła Ubisoft w 1986 roku, dokonała własnych zakupów, zwiększając kontrolę nad studiem wraz z Vivendi. Bitwa zakończyła się w 2018 roku, kiedy Vivendi zgodziło się sprzedać wszystkie swoje udziały w Ubisoft za około 2,5 miliarda dolarów, co stanowi znaczący zwrot z inwestycji. Transakcja ta była możliwa, ponieważ Vivendi sprzedało dużą część swojej własności firmie Tencent, istniejącemu inwestorowi w Ubisoft i jednej z największych firm zajmujących się grami wideo na świecie. W tym samym czasie chińskie Ubisoft i Tencent ogłosiły, że zawarły strategiczne porozumienie, dzięki któremu gry Ubisoft trafią na komputery PC i urządzenia mobilne w Chinach. Od tego czasu udział Tencenta w Ubisoft znacznie wzrósł i dziś, oprócz udziałów własnego studia, posiada 49,9% udziałów w Guillemot Brothers Limited.

Wydaje mi się, że można było zobaczyć ten okres zawirowań finansowych w twórczości Ubisoftu w latach 2015-2019. Ubisoft stale wypuszczał wpisy w swoich uznanych franczyzach, ale nie tworzył oryginalnych, zmieniających gatunek hitów, jak kiedyś. Studio było trochę nadmorskie. W 2019 roku Ubisoft opóźnił wiele dużych gier w swoim składzie – w tym Kości czaszki, ponownie — a dyrektorzy powiedzieli, że chcą jeszcze bardziej zwolnić między kolejnymi wydaniami. W 2020 roku Ubisoft stanął w obliczu poważnych zarzutów o systemowe niewłaściwe zachowanie seksualne i seksizm, a garstka długoletnich liderów została zwolniona lub zrezygnowała.

READ  Od dawna Internet Explorer. Twoja przeglądarka jest w końcu martwa
podzielić z powrotem
podzielić z powrotem

Ubisoft

Podczas rozmowy telefonicznej z inwestorem w 2021 roku dyrektor finansowy Ubisoftu powiedział, że firma koncentruje się na budowaniu biblioteki gier free-to-play i mobilnych. Od tego czasu Ubisoft właśnie to zrobił, tworząc gry mobilne Rainbow Six, The Division i Assassin’s Creed oraz koncentrując się na iteracjach usług na żywo swoich starych i nowych franczyz. Ubisoft również poważnie próbował sprawić, by NFT w grze były rzeczą… nie.

najnowsze gry Assassin’s Creed, Walhalla I Epicki, były w porządku, ale cierpiały z powodu tego samego wzdęcia otwartego świata, co Far Cry, oferując bardzo duże światy z bardzo małą różnorodnością lub innowacjami. Najnowsze ogłoszenia studia obejmują licencjonowane gry, usługi bezpośrednie, wpisy mobilne i specjalne oferty na mikrotransakcje – Assassin’s Creed reprezentowane jest w większości z tych kategorii. Najciekawszym tytułem Assassin’s Creed na liście Ubisoftu jest Miraż, kolejna główna pozycja, która ma zostać wydana w październiku. To intensywne doświadczenie Assassin’s Creed, które początkowo pomyślano jako element DLC Walhalla, który jest hołdem dla korzeni serii, z dołączoną mapą i powrotem do walki z ukrycia. Wygląda jak oryginalne Assassin’s Creed – które osiągnęło maksimum po około 15 godzinach, a nie 60 w ostatnich grach – i wydaje się, że jest to coś, czego gracze Ubisoft szukali przez ostatnie osiem lat. Niestety Ubisoft nie widzi tego w ten sposób i pobiera tylko 50 dolarów za grę. To nie jest złe dla graczy, ale kiedy Ubisoft pobiera 70 USD Załoga Motorfestumówi coś o tym, jak studio postrzega wartość pod względem rozmiaru gry i płatnych DLC, a nie treści.

XDefiant
XDefiant

Ubisoft

Dla mnie, Miraż Mile widziany krok wstecz w zakresie, ale wydaje się, że jest to przypadek w szerszych planach Ubisoftu tworzenia darmowych doświadczeń i gier mobilnych na rynek globalny. Studio może być u progu renesansu, z miejscem na znalezienie własnego głosu i zmianę kierunku całych gatunków, ale nie sądzę, aby mikrotransakcje i bełkot w otwartym świecie popchnęły go tak daleko. Ubisoft był zarówno dziwaczny, jak i lukratywny w świecie prestiżowych gier, ale oba te opisy szybko zanikają, ponieważ studio goni za gorącymi trendami monetyzacji i polega na innowacjach innych twórców. Miraż Reprezentuje jedną ścieżkę dla Ubisoftu, goniąc za jakością projektu, a nie za celami księgowymi. gra jak XDefiant Reprezentuje zupełnie inny potencjał – może być opłacalny, ale nie do końca podobny do Ubisoftu.

READ  Best Buy przedstawia zupełnie nową kartę pamięci 1 TB do konsoli Xbox Series X | S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.