Ukraina ponownie krytykuje odrzucenie przez NATO strefy zakazu lotów, gdy siły rosyjskie przejmują elektrownie jądrowe

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. (biuletyn rządowy)

W sobotę ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow powiedział, że rosyjskie siły „posuwają się w pewnych kierunkach”, ale ukraińscy obrońcy „opierają się i wypędzają okupantów”.

„Widać, że wróg posunął się w niektórych kierunkach, ale kontroluje tylko niewielkie obszary. Nasi obrońcy bardzo mocno odpierają i wypierają okupantów” – powiedział w oświadczeniu, dodając, że ze względu na „spowolnienie tempa ofensywy i opór Ukraińców, Rosja zmienia taktykę”.

„Na dzień dzisiejszy ukraińskie niebo jest najbardziej narażone” – powiedział. „Agresor wszechstronnie i skutecznie wykorzystuje swoje zdolności powietrzne i rakietowe. Wszystkie rodzaje lotnictwa bombardują nasze miasta, miasteczka i infrastrukturę cywilną, w tym infrastrukturę krytyczną i niebezpieczną, w tym elektrownie jądrowe i wodne”.

Reznikow powiedział, że rosyjskie siły atakują budynki mieszkalne, szkoły, przedszkola i szpitale. „Wróg niszczy kościoły i katedry. Bombarduje dworce kolejowe, z których ewakuują się tysiące kobiet i dzieci” – powiedział.

„To jest taktyka strasznych szakali” – powiedział. „Jestem pewien, że wróg zapłaci cenę za każdą duszę i każdą łzę”.

Mariupol, Wołnowacha, Charków, Czernihów, Mikołajów i Chersoń należą do miast, w których sytuacja jest obecnie uważana za „bardziej złożoną”, powiedział Reznikow, dodając: „Mamy nadzieję, że korytarz humanitarny zadziała i będziemy mogli ewakuować ludność cywilną. „

Reznikow powiedział, że główne wysiłki sił rosyjskich nadal koncentrują się na okrążeniu Kijowa i tłumieniu oporu w miastach i miasteczkach.

Jakiś kontekst: Rosja rutynowo zaprzecza spowodowaniu ofiar cywilnych na Ukrainie. Międzynarodowe media i obserwatorzy obszernie udokumentowały ofiary cywilne i uszkodzenia infrastruktury cywilnej.

READ  Japonia prowadzi dochodzenie w sprawie Kościoła Zjednoczeniowego po sprzeciwie wobec powiązań z partią rządzącą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.