Ukraina poprosiła o darowizny w kryptowalutach na walkę z Rosją

Yarema Dokh, strateg ds. komunikacji, który pomógł stworzyć oficjalne konto na Twitterze na Ukrainie w 2016 roku, potwierdził BuzzFeed News, że tweet i portfel są legalnym planem rządowym. Powiedział, że wierzy, że fundusze kryptograficzne pójdą na „wyeliminowanie jak największej liczby rosyjskich okupantów”, ale nie był pewien dokładnych planów wydatków rządu.

Rosja zaczęła Inwazja na dużą skalę na Ukrainę We wczesnych godzinach porannych w czwartek. Od tego czasu siły rosyjskie Wjechałem do Kijowazagrażając demokratycznie wybranemu rządowi.

Początkowo niektórzy, w tym założyciel Ethereum Vitalik Buterin, obawiali się, że tweet mógł pochodzić od oszustów, którzy włamali się na konto. Po wysłuchaniu wicepremiera Buterin ćwierkanie Otrzymał potwierdzenie, ale zachęcał ludzi, aby zawsze byli ostrożni przy wysyłaniu darowizn w kryptowalutach.

Jak dotąd, według księgi głównej, największa darowizna w wysokości 100ETH (~278 000 USD) pochodziła od Deepak Thapliyal, dyrektora generalnego Chain.com, firmy zajmującej się technologią blockchain. „Kiedy zdałem sobie sprawę, że ukraiński rząd zażądał darowizn w formie kryptowalut, poczułem się zmuszony do pomocy”, powiedział Thapiel dla BuzzFeed News. „Darowizny w kryptowalutach są praktycznie nieograniczone i niemal natychmiastowe, więc mam nadzieję, że tamtejszy rząd będzie w stanie wykorzystać je tak szybko, jak to możliwe, aby pomóc potrzebującym”.

Ukraińskie organizacje pozarządowe i grupy wolontariuszy mają historię przyjmowania bitcoinów. Grupa ochotnicza Come Back Alive, zaopatrująca ukraińskie wojsko, ma Prośba o darowizny W krypto od 2018 roku, według firmy Elliptic zajmującej się analizą blockchain. W raporcie Elliptic Powiedział Od czasu inwazji rząd i organizacje pozarządowe otrzymały 11 milionów dolarów darowizn w postaci kryptowalut Rozpoczął się czwartek.

Naród jest szczególnie przygotowany do radzenia sobie z darowiznami krypto. Ta jesień minęła Legalizacja i regulacja Bitcoina i inne kryptowaluty, co czyni go jednym z niewielu krajów, które przyjęły kryptowaluty. Niskie podatki na Ukrainie i duża pula talentów technologicznych sprawiły, że kryptowaluta środek.

READ  Rynki azjatyckie są gotowe na spadki po tym, jak Wall Street opublikowała najgorszy tydzień 2023 r.; Gubernator Banku Japonii przemawia do japońskiego Senatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.