Ukraina rozpoczyna ofensywę w regionie Bachmut w kilku kierunkach jednocześnie – Ministerstwo Obrony

Wiceminister obrony Hana Malyar poinformowała, że ​​24 czerwca 2023 r. ofensywę rozpoczęły osady w rejonie Bachmutu, w pobliżu których siły ukraińskie rozpoczęły działania ofensywne. Mapa: Deepstatelive

2023/06/24 – 20:16 •

Najnowsze wiadomości Ukraina
wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malyar On mówi 24 czerwca siły ukraińskie rozpoczęły ofensywę w kilku kierunkach na wschodzie kraju, jednocześnie kontynuując walki na południu. Wszystkie osady wymienione jako kierunki ataku znajdują się w rejonie miasta Bachmut.

„Dzisiaj Wschodnia Grupa Wojsk rozpoczęła ofensywę w kilku kierunkach jednocześnie, na kierunkach Orekhovo-Vasilievka, Bachmut, Bohdanivka, Rozejm, Klychevka, Kordyumika. We wszystkich kierunkach jest postęp” Miliardy książek.

Dodano, że Rosjanie próbowali posuwać się naprzód w sektorach Kobyansk (obwód charkowski), Liman i Marinka (obwód doniecki), ale nie poczynili żadnych postępów. Tymczasem na kierunkach Awdijiwka i Szachtarsk w Doniecku siły rosyjskie przeprowadziły naloty i ataki artyleryjskie.

Wieczorem 23 czerwca nieoficjalne źródła ukraińskie podały, że siły ukraińskie odbiły ulice Bachmutu.

Odnosząc się do sytuacji na południu, gdzie na początku miesiąca rozpoczęła się ukraińska kontrofensywa, Malyar napisał:

Ciężkie walki trwają we wszystkich obszarach ataku. Wróg jest w defensywie, starając się powstrzymać nasz atak. Jednocześnie wróg ponosi znaczne straty w personelu, uzbrojeniu i sprzęcie.

Przeczytaj także:

Możesz zamknąć tę stronę. Możesz też dołączyć do naszej społeczności i pomóc nam produkować więcej takich rzeczy.
Nasze raporty są otwarte i dostępne dla wszystkich, ponieważ wierzymy w siłę bezpłatnych informacji. Dlatego nasz mały, opłacalny zespół polega na wsparciu czytelników takich jak Ty, aby dostarczać aktualne wiadomości, wysokiej jakości analizy i raporty terenowe na temat wojny Rosji z Ukrainą i walki Ukrainy o zbudowanie demokratycznego społeczeństwa. Trochę za dużo: za jedną filiżankę kawy miesięcznie możesz pomóc budować mosty między Ukrainą a resztą świata, a także zostać współtwórcą i zagłosować na tematy, które powinniśmy poruszyć w następnej kolejności. Zostań sponsorem Lub spójrz na inne metody obsługuje.
Zostań sponsorem!

Tagi: bakhmut, kontratak ukrainy 2023

READ  Zhengzhou: Ponad 200 samochodów ma ogromne zaległości w Chinach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.