Ulotki, Limbo Trade Blues Kevina Hayesa, według źródeł: Co to jest napad?

Było całkiem jasne, że Philadelphia Flyers spróbują znaleźć nowy dom dla Kevina Hayesa tego lata. W sobotnie popołudnie wyglądało na to, że 31-letni ośrodek zostanie wysłany do St. Louis Blues. Teraz jednak handel wydaje się być w zawieszeniu. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Według wielu źródeł posiadających wiedzę z pierwszej ręki o negocjacjach, Flyers planują przebudowę – którzy już wysłali pierwszego obrońcę Ivana Provorova na początku tego miesiąca – aby wysłać Hayesa i obrońcę Travisa Sanheima do Blues w ramach umowy. Filadelfia zatrzymałaby „znaczącą” część pułapu Hayesa w wysokości 7,14 miliona dolarów przez następne trzy sezony w handlu, aby uczynić sprawy finansowe bardziej znośnymi dla St. Louis.
  • Flyers mogą, zgodnie z zasadami NHL, utrzymać do 50 procent trafień w czapce Hayesa w każdym z pozostałych lat.
  • zgłosiło wiele źródeł posiadających wiedzę z pierwszej ręki na temat negocjacji biznesowych sportowiec Że obrońca Bluesa miał iść do Flyers z wyborem w pierwszej rundzie w zamian za Hayesa (z chwytem) i Sanheima. Jedno ze źródeł powiedziało, że gracz Blues powołał się na klauzulę zakazu handlu, w wyniku czego przyszłość umowy jest niejasna.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Dlaczego piloci dokonują tego handlu?

Jeśli chodzi o Sanheima, 13 października zeszłego roku podpisał kontrakt z ówczesnym dyrektorem generalnym Chuckiem Fletcherem na ośmioletnie, warte 50 milionów dolarów przedłużenie jego biegu, na krótko przed upadkiem krążka w pierwszym meczu sezonu 2022-23. podczas gdy umowa ma pełną klauzulę zakazu handlu, zaczyna się dopiero 1 lipca, kiedy umowa oficjalnie się rozpoczyna. Od tego czasu nowy dyrektor generalny Daniel Breyer przyjął strategię całkowitej przebudowy Jets, co sprawiło, że Sanheim był całkowicie nieodpowiedni, biorąc pod uwagę jego wiek (27 lat) i długość zbliżającej się umowy.

Hayes kończy dobry statystycznie sezon dla Flyers, kończąc z 18 golami i 54 punktami w 81 meczach – drugim najwyższym wynikiem w jednym sezonie w swojej karierze – i po raz pierwszy w historii występując w All-Star. Walczył jednak o to, by pozostać w łaskach trenera Filadelfii, Johna Tortorelli, który kiedyś wystawił go na nogi i przeniósł go z naturalnej pozycji środkowej na skrzydło na dłuższe okresy. Sanheim, druga para Flyers od lat, walczył pod Tortorellą w latach 2022-23, po tym jak w sezonie 2021-22 osiągnął najlepszy ogólny sezon w swojej karierze. – O’Connor

Kim jest SN z bluesem?

Na liście znajduje się pięciu obrońców z pełną klauzulą ​​zakazu handlu lub zmodyfikowaną klauzulą ​​zakazu handlu w swoich umowach.

READ  Gervonta Davis vs. Rolando Romero Czas rozpoczęcia walki: transmisja na żywo, cena PPV, jak oglądać, boks w czasie pokazu

Gracze bez pełnych podpisów to Tore Krogh, Colton Parayko, Nick Lady i Justin Faulk. sportowiec Zapewnił, że ani Parayko, Leddy, ani Faulk nie byli zobowiązani do zrzeczenia się klauzuli, która byłaby wymagana, aby Blues zawarli umowę.

Marco Scandella ma zmienioną klauzulę zakazu handlu, która pozwala mu dostarczyć The Blues listę siedmiu drużyn, z którymi nie mogą sobie poradzić. Filadelfii nie ma na liście Scandelli, więc nie ma on prawa weta wobec przejścia do Flyers.

To pozostawia 32-letniego Kruga, który grał przez pierwsze dziewięć sezonów swojej kariery w Bostonie, zanim podpisał siedmioletni kontrakt z wolnym agentem o wartości 45,5 miliona dolarów w 2020 roku, rok po tym, jak Bruins przegrali z The Blues w Pucharze Stanleya. ostatni.

Krug chciał zagrać zwycięzcę w St. Louis i chociaż nie wyszło to zgodnie z oczekiwaniami, zaakceptowanie umowy o odbudowie franczyzy z Filadelfii prawdopodobnie nie byłoby atrakcyjne dla gracza, któremu pozostały cztery lata obecnego kontraktu i który . Miej ukończone 36 lat, kiedy wygaśnie.

Krug nie od razu odesłał wiadomość sportowiec. – Rutherforda

Dokąd zmierza ten blues?

Jeśli transakcja zostanie ostatecznie sfinalizowana, wydaje się, że będzie znacznie mniejsza niż pierwotnie dyskutowano. Nazwy takie jak Sanheim, Tony DeAngelo i Scott Laughton były wymieniane już wcześniej, ale teraz może to być po prostu Hayes.

Problemem jest kontrakt Hayesa, który, jak wspomniano, pozostał do końca trzech lat z limitem 7,14 miliona dolarów. Nawet jeśli Philadelphia zatrzyma część tego, wygląda na to, że The Blues będą musieli zwrócić pensję Flyers.

The Blues wydają się skłonni włączyć jeden z dwóch późnych typów z pierwszej rundy – numer 25, który nabyli z Toronto w ramach wymiany Ryana O’Reilly’ego, lub numer 29, który zdobyli od New York Rangers w postaci Vladimira Tarasenko umowa. Ale z drugiej strony, The Blues nie potrzebowaliby większego pakietu niż Hayes, aby wybrać w pierwszej rundzie, aby odzyskać transakcję finansową. W tym przypadku istnieje możliwość, że The Blues pracują nad znalezieniem ewentualnego trzeciego zespołu, który mógłby być ostatecznym celem Kruga, jeśli zrzeknie się klauzuli zakazu wymiany i zgodzi się na umowę. – Rutherforda

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Bill Streicher/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.