Umowa na podcast Harry’ego i Meghan: Spotify i Archewell Audio zgodziły się rozstać

Samira Husseina/WireImage/Getty Images

Sussexes byli jednymi z najpopularniejszych osobistości wokalnych Spotify.CNN

Archewell Audiofirma Książę Harry I MeganKsiężna Sussex ogłosiła koniec wieloletniej współpracy ze Spotify we wspólnym oświadczeniu opublikowanym w piątek w CNN.

„Spotify i Archewell Audio wspólnie zgodziły się na rozstanie i jesteśmy dumni z serii, którą wspólnie stworzyliśmy” – czytamy w oświadczeniu.

Sussexowie należeli do najpopularniejszych osobistości wokalnych Spotify, ogłaszając ekskluzywną współpracę z serwisem w grudniu 2020 roku.

W ówczesnym komunikacie prasowym Spotify powiedział, że para będzie „prowadzić i produkować podcasty, które budują społeczność poprzez wspólne doświadczenia, narracje i wartości”.

Ogłoszenie pojawia się zaledwie dwa tygodnie po tym, jak Spotify poinformowało, że likwiduje 200 miejsc pracy w dziale podcastingu, co odpowiada 2% globalnej siły roboczej firmy zajmującej się podcastami, w ramach „strategicznej reorganizacji”.

Archewell Audio Wieloletnia współpraca W przypadku Spotify miało to obejmować kilka programów, ale ostatecznie firma pary wyprodukowała jeden serial i świąteczny program specjalny.

Kevina Mazura / Getty Images

Para ma też umowę z Netflixem.

Ich seria Archetypes ma na celu „zbadanie etykiet, które próbują powstrzymywać, analizować i podważać kobiety”, zgodnie z jej opisem, i zawierała wywiady Meghan z celebrytami, w tym Sereną Williams, Mariah Carey, Paris Hilton i Trevorem Noah.

Po przeprowadzce z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych w 2020 roku Harry i Meghan podpisali wiele umów na produkcję treści z kilkoma… Największa usługa przesyłania strumieniowego na świeciew tym wieloletnią umowę z Netflix.

Ta umowa zaowocowała sześcioczęściowym filmem dokumentalnym o historii pary, a także serialem dokumentalnym zatytułowanym „Żyj, by przewodzić”, który zawierał wywiady ze znanymi twarzami, takimi jak była premier Nowej Zelandii Jacinda Arden i nieżyjąca już sędzia Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg, chociaż planowany serial animowany „Pearl” został odrzucony jako koszt giganta streamingowego.

READ  Wiejska noc z Issą Lopez i Barrym Jenkinsem - termin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.