United Airlines uruchamia usługę latających taksówek za dwa lata w Chicago

Aktualności

25 marca 2023 | 21:14


Latająca taksówka przyjedzie do Chicago w 2025 roku dzięki uprzejmości Zjednoczone linie lotnicze i Archer Aviation.

W czwartek obie firmy ogłosiły plany uruchomienia pierwszej w mieście trasy taksówek powietrznych, wykorzystując elektryczne samoloty pionowego startu i lądowania (eVTOL) firmy Archer do przewożenia mieszkańców między międzynarodowym lotniskiem O’Hare (ORD) a centrum Vertiport Chicago.

Pasażerowie będą mogli podróżować z centrum miasta na lotnisko w ciągu jednego dnia Samolot łuczników o północy W ciągu około 10 minut, omijając ruch w godzinach szczytu.

„Zarówno Archer, jak i United są zaangażowani w dekarbonizację podróży lotniczych i wykorzystanie innowacyjnych technologii, aby spełnić obietnicę elektryfikacji branży lotniczej” — powiedział Michael Leskinen, prezes United Airlines Ventures.

„Cieszymy się, że po uruchomieniu możemy zaoferować naszym klientom bardziej zrównoważony, wygodny i ekonomiczny środek transportu na dojazdy na lotnisko”.

Ogłoszenie nastąpiło po tym, jak United Airlines zgodziły się kupić w zeszłym roku do 200 taksówek odrzutowych Archer za 1 miliard dolarów.

Celem linii lotniczej jest szybkie, bezpieczne i optymalne przewiezienie pasażerów na lotnisko przy minimalnym wpływie na środowisko.

United Airlines i Archer Aviation planują uruchomić kolejną usługę latającej taksówki do Chicago w 2025 roku.
Drut biznesowy

Midnight Archer będzie mógł przewozić jednocześnie do czterech klientów United, przewożąc ich na odległość do 100 mil z prędkością do 250 mil na godzinę.

Chicago zostało wybrane jako punkt wyjścia dla nowej usługi taksówkarskiej United, ponieważ miasto jest centrum biznesu, innowacji i inwestycji, a także siedzibą centrali United, zgodnie z komunikatem prasowym.

„Zarówno Archer, jak i United są zaangażowani w dekarbonizację podróży lotniczych i wykorzystanie innowacyjnych technologii, aby spełnić obietnicę elektryfikacji branży lotniczej” — powiedział Michael Leskinen, prezes United Airlines Ventures.

„Cieszymy się, że po uruchomieniu możemy zaoferować naszym klientom bardziej zrównoważony, wygodny i ekonomiczny środek transportu na dojazdy na lotnisko”.

READ  Akcje azjatyckie gotowe na zyski, a chińska gospodarka zaskakuje
Samolot będzie w stanie przewieźć jednocześnie do 4 pasażerów, przewożąc ich na odległość do 100 mil z prędkością do 150 mil na godzinę.
Agencja informacyjna Xinhua/Getty Images

Planuje się skoncentrować trasy startowe na dojazdach tam iz powrotem między lotniskiem a transportem wahadłowym w centrum miasta, zwanych trasami „głównymi”.

Kiedy te drogi będą gotowe, United zamierza stworzyć drogi „dostawcze” dla okolicznych społeczności w aglomeracji Chicago.

„Innowacje technologiczne rozwijają się tutaj, w Chicago, a ten projekt pomiędzy Archer i United jest kolejnym przykładem tej siły” – powiedziała burmistrz Chicago Lori E. Lightfoot.

Ta ekscytująca nowa technologia zdekarbonizuje nasz transport i posunie nas o krok dalej w walce ze zmianami klimatycznymi. Jestem podekscytowany, że mieszkańcy Chicago będą jednymi z pierwszych w kraju, którzy doświadczą tej innowacyjnej i wygodnej formy podróżowania”.

Gubernator Illinois, JB Pritzker, nazwał ten plan „odważnym krokiem” w kierunku przejścia stanu na 100% czystą energię do 2050 roku.

„Nie mogę wymyślić lepszego zespołu niż Archer i United, z którym moglibyśmy współpracować, gdy pracujemy nad zapewnieniem, że nasza istniejąca infrastruktura lotnicza może obsługiwać tę ekscytującą nową formę transportu” – powiedział gubernator.

Ale ile będzie kosztować podróż?

Rzecznik Archer powiedział Chicago Sun-Times, że mają nadzieję, że taryfy będą konkurencyjne w stosunku do Uber Black, z szacowanym kosztem około 100 USD za podróż z Vertiport do O’Hare.

Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/03/25/united-airlines-to-launch-flying-taxi-service-within-2-years-in-chicago/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.