Usługa LIRR do Grand Central Madison rozpocznie się w środę: MTA

the spóźniona Stacja Grand Central Madison ma zostać ostatecznie otwarta w tym tygodniu – chociaż usługa będzie ograniczona po jej pierwszym uruchomieniu, MTA ogłosiło w poniedziałek.

Pierwszy pociąg ma wyjechać z Jamajki o godzinie 10:45 i dotrzeć na nową stację znajdującą się 150 stóp poniżej Grand Central Station zaledwie 12 minut później o godzinie 11:07.

Ogłoszenie pojawiło się prawie tydzień później Gothamist zgłosił że MTA zaczęło uruchamiać puste pociągi w celu przetestowania usługi na stacji. Z danych federalnych wynika, że ​​agencja wcześniej planowała otwarcie stacji do końca 2022 r., czyli terminu wyznaczonego po latach opóźnień w budowie i cenie 11,6 mld dolarów. Pierwotnie projekt miał zostać ukończony w 2011 roku i kosztować 4,3 miliarda dolarów.

Przez co najmniej pierwsze trzy tygodnie LIRR będzie codziennie obsługiwał ograniczone usługi wahadłowe między dwiema stacjami, „aby klienci mogli poznać nową stację”, zgodnie z komunikatem prasowym MTA. Później agencja rozpocznie pełną obsługę i opublikuje swoje harmonogramy na swojej stronie internetowej strona internetowa oraz aplikację TrainTime. Urzędnicy powiedzieli, że gdy to się stanie, MTA planuje zwiększyć obsługę pociągów LIRR o 41%.

Pierwsze połączenie między Jamajką a Grand Central Madison będzie kursować między 6:15 a 20:00 w dni powszednie i od 7:00 do 23:00 w weekendy. Pociągi będą kursować co 30 minut w obu kierunkach w południe iw weekendy oraz raz na godzinę w godzinach szczytu i południa.

Raporty wniósł Stephen Nessen.

READ  Porzucone koszyki kosztują podatników tysiące dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.